Johnny Depp Kimdir? Hayatı ve Filmleri

NAVİGASYONJohnny Depp Kimdir?Johnny Depp’in Gençlik HayatıJohnny Depp’in KariyeriJohnny Depp Hakkında Bilinmeyenlerİzlemeniz Gereken 10 Johnny Depp Filmi Johnny Depp, hem genç kızların sevgilisi hem de oyunculuğu ile göz kamaştıran Amerikalı bir aktör. Girdiği her rolün hakkını vermesi ve adeta rolü yaşamasıyla bilinen Johnny Depp, başarıları ile göz kamaştıran bir hayata sahiptir. Johnny Depp Kimdir? Gerçek ismi […]

02.07.2018 - 0:09
24.07.2018 - 16:54
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Johnny Depp, hem genç kızların sevgilisi hem de oyunculuğu ile göz kamaştıran Amerikalı bir aktör. Girdiği her rolün hakkını vermesi ve adeta rolü yaşamasıyla bilinen Johnny Depp, başarıları ile göz kamaştıran bir hayata sahiptir.

Johnny Depp Kimdir?

Gerçek ismi John Christopher “Johnny” Depp II olan ünlü aktör, 9 Haziran 1963 tarihinde Amerika’da doğmuştur. Birçok filmde yer alan ve her filmiyle gişe başarısı yakalayan Johnny Depp, aynı zamanda yaptığı hayırlarla ve yardımlarla da adından sık sık söz ettirmektedir. Oyunculuğunun yanısıra müzisyenlik ve yapımcılık da yapmaya devam etmektedir. Filmler kadar müzikle de ilgilenen Depp’in Led Zeppelin ya da John Lennon’un volkalistliğini yaptığı The Beatles gibi müzik gruplarını çok sevdiği bilinmektedir.

Johnny Depp

Johnny Depp’in Gençlik Hayatı

Depp, 12 yaşında annesinin aldığı gitar ile birlikte rock müzik ile tanıştı. Henüz 15 yaşındayken rock kariyeri yapmak umuduyla okulu bıraktı. Aynı sene annesi ve babası boşandı.
Ardından The Kids adlı müzik grubuna katıldı. 24 Aralık 1983 tarihinde bu grubun basçısının kız kardeşi ile evlendi. Ardından Depp’in evliliği yüzünden oluşan sorunlar nedeniyle grup dağıldı.
Johnny Depp’in oyunculuk kariyeri ise eşinin sayesinde, Los Angeles’da Nicolas Cage ile tanışmasından sonra başladı. Böylece ilk filmi 1984 yapımı Elm Sokağı Kabusu oldu. Ardından 7 Mart 1986 tarihinde boşandı.

Johnny Depp ve Tim Burton

Johnny Depp’in Kariyeri

1986 yılında Platoon adlı Oliver Stone filminde rol almasının ardından Depp, 1987 yılında 21 Jump Street dizisinde rol almaya başladı. Dizi başarılı olmasına rağmen Johnny Depp hayallerine ulaşamadı.
Johnny Depp için dönüm noktası Tim Burton ile tanışması olmuştur. Depp, Burton’un yönetmenlik ya da yapımcılığını yaptığı birçok filmde rol almıştır. Çoğu zaman rol arkadaşı da Tim Burton’un eşi Helena Bonham Carter olmuştur.
Her şeye rağmen Johnny Depp’in zirve yaptığı filmler Karayip Korsanları serisi olmuştur. İlk yaratıldığında yapımcılar tarafından sevilmeyen bu rol, Depp sayesinde herkesin beğenisine kavuşmuştur.

Johnny Depp Hakkında Bilinmeyenler

1. Depp, Bahamalar’da bir adaya sahip.
2. Johnny Depp, Oscar kazanamamıştır.
3. Tim Burton’dan gelen hiçbir film teklifini reddetmemiştir.
4. Sigaraya 12 yaşında başlamıştır.
5. 5 kere nişanlanmıştır.
6. Böcek, bıyık ve silah koleksiyonuna sahiptir.
7. İki kez dünyanın en seksi erkeği seçilmiştir.

Johnny Depp filmleri

İzlemeniz Gereken 10 Johnny Depp Filmi

1. Ölü Gelin (2005)
2. Hayalet Süvari (1999)
3. Ölü Adam (1995)
4. Karayip Korsanları serisi (2003, 2006, 2007, 2011)
5. Çikolata (1997)
6. Makas Eller (1990)
7. Charlie’nin Çikolata Fabrikası (2005)
8. Alis Harikalar Diyarında (2010)
9. Karanlık Gölgeler (2012)
10. Fantastik Yartıklar ve Onların Bulunabileceği Yerler (2016)

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim