Cildi Canlandırmak ve Gençleştirmek için 4 Jelatin Maskesi Tarifi

NAVİGASYONSoyulabilir Jelatin Maskenin Faydaları Nelerdir?Jelatin Yüz MaskeleriYeşil Çaylı Soyulabilir Yüz MaskesiSütlü Soyulabilir Yüz MaskesiAkne için Soyulabilir Yüz MaskesiCilt Sıkılaştırma için Soyulabilir Yüz Maskesi Cilde tazelik kazandırmak için kullandığımız maskelerin soyulabilir özellikte olması onları yalnızca pratik kılmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi daha pürüzsüz bir yapıya ulaştırmaya yardımcı olur. Jelatin maskeler için yalnızca kozmetik mağazaları aracılığıyla temin […]

07.11.2018 - 9:00
07.11.2018 - 2:02
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Cilde tazelik kazandırmak için kullandığımız maskelerin soyulabilir özellikte olması onları yalnızca pratik kılmakla kalmaz, aynı zamanda cildinizi daha pürüzsüz bir yapıya ulaştırmaya yardımcı olur. Jelatin maskeler için yalnızca kozmetik mağazaları aracılığıyla temin sağlayabileceğinizi sanıyorsanız acele etmeyin, toz jelatin ile evde yapabileceğiniz tarifler sayesinde cildinizin kollajen desteğini sağlamak için gerekli detayları aşağıdaki yazımızda bulacaksınız.

jelatin maskesi

Soyulabilir Jelatin Maskenin Faydaları Nelerdir?

Cilt üzerinde biriken sebum adı verilen fazla yağ katmanını soyarak temizleyen ve böylece derinlemesine arındırma sağlayanjelatinli maskeleraynı zamanda içerisinde bulunan kollajen sayesinde cildin elastikiyetini destekler ve kırışıkları oluşmadan önlemeye yardımcı olur.

Kirlerin aşındırmaya yol açmadan nazik bir şekilde temizlenmesi sayesinde sağlıklı bir görünüme ulaşması ile birlikte nem dengesi de sağlanır ve ölü deri katmanları gibi küçük tüylerin ve aknelerin de yok olması sağlanır. Bekleme süresi ve kullanılan malzemelere bağlı olarak cilde daha aydınlık bir görünüm ve ton eşitliği verenjelatin yüz maskesisayesinde aynı zamanda maliyeti düşük ve doğal bakım ürünleri kullanmanın tadını çıkarabilirsiniz.

Jelatin Yüz Maskeleri

Kollajen üretiminin seneler içerisinde azalmasına bağlı olarak ciltte meydana gelen kusurları önlemenin en iyi yolu gerekli kollajen desteğini doğal yollarla sağlamaktır. Cildinize gençlik ve parlaklık vereceksoyulabilir yüz maskeleriiçin aşağıdaki seçeneklerden size uygun olanı deneyebilirsiniz.

jelatin maskesi

Yeşil Çaylı Soyulabilir Yüz Maskesi

1 adet yumurtanın beyazını yarım limon suyu ile birlikte iyice çırpın ve birbirine karıştığından emin olun. Karışımı biraz ısıtın ve içerisine 1 paket sade jelatin ilave edip karışımın buzdolabında soğumasını bekleyin. Demlemiş ve soğutmuş olduğunuz yarım çay bardağı yeşil çay ile jelatinli karışımı aynı kap içerisinde iyice karıştırdıktan sonra cildinize sürün.

Jelatin maskebir kat sürüldükten sonra yaklaşık 3 dakikada kuruyacaktır, bu nedenle 3 dakika sonrasında ince bir katman daha uygulayın ve yarım saat kadar bekleyin. Maskeyi kuruduğunda soyarak çıkarabilir, kalıntıları temizlemek için ılık su ile nemlendirilmiş bir havlu kullanabilirsiniz.

Sütlü Soyulabilir Yüz Maskesi

1 paket sade jelatini 1 yemek kaşığı süt ile koyu kıvamlı bir macun elde edene kadar iyice karıştırın. Isıtarak sıvılaştırdığınız karışımın içerisine birkaç damla çay ağacı yağı ilave edin ve oda sıcaklığında tekrar soğuyarak sertleşmesini bekleyin.

Maskeyi fırça yardımıyla cildinize uygulamanın ardından 15 dakika bekleyin ve tek parça halinde cildinizden soyarak ayırın.

jelatin maskesi

Akne için Soyulabilir Yüz Maskesi

Isıtılmış 2 yemek kaşığı sütün içerisine 2 yemek kaşığı sade jelatin ekleyin ve kremsi bir kıvam elde edene kadar maskenizi karıştırın.

Temizlenmiş cilde uyguladığınız maskeyi 15 dakika bekletin ve hafta içerisinde akne sorununun yoğunluğuna bağlı olarak 2 ila 3 defa tekrarlayın.

Cilt Sıkılaştırma için Soyulabilir Yüz Maskesi

2 yemek kaşığı sade jelatini ve 1 yumurtanın akını homojen bir görünüm elde edene kadar karıştırın.

Sıvı kıvamı alanjelatinli maskekarışımını yüzünüze fırça yardımıyla uyguladıktan sonra 20 dakika bekleyin ve su yardımıyla maskeyi cildinizden çıkarın.

Cildinizi sıkılaştırmak için deneyebileceğiniz bir diğer doğal malzeme olan yoğurdun maske olarak kullanımını keşfetmek içinYaşlılık Etkilerini Tersine Çeviren ve Kırışıklıkları Yok Eden Mucize: Yoğurt Maskesi yazımızı okumayı unutmayın.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim