Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı

Jandarma ve Sahil Güvenlik komutanlıklarının muvazzaf ve sözleşmeli astsubay ihtiyacını karşılamak adına öğrenci alımını başlattığı duyuruldu.
Eklenme:
 Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Öğrenci Alımı Başvuruları Başladı

Resmi Gazete’de duyurulan ilan kapsamında, Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığında eğitim – öğretim alacak adayların başvuruları bugünden itibaren başladı. Başvurular 21 Şubat 16.00’ya kadar devam edecek. Jandarma Genel Komutanlığının erkek ve kadın muvazzaf/sözleşmeli astsubay ve Sahil Güvenlik Komutanlığının erkek ve kadın sözleşmeli astsubay ihtiyacı bu kapsamda karşılanmış olacak.

Başvurular Sadece İnternet Üzerinden Yapılacak

Başvurular sadece “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” linki ve Jandarma ve Sahil Güvenlik Akademisi Başkanlığı Personel Temin Sistemi üzerinden e-Devlet kapısı aracılığıyla iletilebilecek. İnternet siteleri dışında posta veya şahsen yapılmaya çalışılan hiçbir başvuru dikkate alınmayacak.

Başvuru yapacak olan tüm adayların Jandarma Genel Komutanlığı kılavuzunda belirtilen lisans ve ön lisans bölümlerinden, Sahil Güvenlik Komutanlığı için ön lisans bölümlerinden mezun olması gerekiyor. Bunun yanında kayıt tarihi olarak belirlenen 4 Ağustos 2020’e kadar mezun olabilecek olmak da yeterli görülüyor.

Yaş Sınırlamalarına Dikkat

Jandarma Genel Komutanlığı için lisans ya da ön lisans yapmış mezun adayların 27 yaşını, lisansüstü eğitim alan adayların ise 32 yaşını doldurmamış olmaları şart koşuluyor. Sahil Güvenlik Komutanlığı için lisans ya da ön lisans yapmış adayların 27 yaşını bitirmemiş olması yine istenen şartlar arasında.

Yaptıkları başvuruları kabul edilen ve seçme sınavlarına katılmayı hak edenlerin listesi ile sınavların uygulama esasları, sınav ücreti duyurusu, sınav merkezi, sınav tarihi ve farklı tüm duyurular “https://vatandas.jandarma.gov.tr/PTM/Giris” adresinden yayınlanacak.

Geriye kalan tüm detaylar ise “www.jandarma.gov.tr”, “www.sg.gov.tr”, “www.jsga.edu.tr” ve “www.dpb.gov.tr ” adreslerinde yer alan “2020 Yılı Jandarma Genel Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu” ve “2020 Yılı Sahil Güvenlik Komutanlığı Muvazzaf/Sözleşmeli Astsubay Başvuru Kılavuzu”ndan öğrenilebilecek.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Tarım Bakanlığı 2 Bin 153 Sözleşmeli Personel Alacak
27 02 2020 - 16:17
Sağlık Bakanı açıkladı: 8 bin 844 sözleşmeli sağlık personeli alınacak
12 02 2020 - 10:50
YKS Ücretlerine %40 Zam!
6 02 2020 - 09:00
Noterde Para Çaldırma Devri Sona Erdi
3 02 2020 - 12:57
PTT 2020 Yılında 55 Bin Personel Alımı Yapacak Mı?
20 01 2020 - 12:46
Tarım ve Gıda Sektöründe Kayıt Dışılığa Karşı Önlem
18 01 2020 - 18:51
Yorum Yap