Jandarma Ekipleri Kaçak Silah Operasyonunda Suikast Silahı Ele Geçirdi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı tarafından eş zamanlı olarak operasyonlar başlatıldı. Operasyon kapsamında ruhsatsız silah satışı yaptığı tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı. Ekipler 1 şüphelinin üzerinde yaptıkları aramalarda ise çiğ köfte kutusunun içerisine gizlenmiş silah ele geçirdi.

02.07.2019 - 10:14
02.07.2019 - 10:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı ekipleri kaçak silah satışı yaptığı tespit edilen bir şebekeyi takibe aldı. Yapılan teknik ve fiziki takip sonucunda şebekenin Bursa, Adıyaman İstanbul’da kaçak silah satışı yaptığı belirlendi. Jandarma ekipleri kimliklerini ve adreslerini belirledikleri şüphelilere eş zamanlı olarak operasyon düzenledi. Adıyaman’da ikamet ettiği öğrenilen H.D, elindeki silahı yasa dışı yollardan satmak için Bursa’ya gittiği sırada yakalandı. Şahsın üzerinde arama yapan Jandarma ekipleri çiğ köfte kutusu içerisine gizlenmiş 1868 yapımı Nagant marka bir silah ele geçirdi.

Uzi Suikast Silahı Ele Geçirildi

Jandarma ekipleri daha sonra geniş çaplı operasyon için harekete geçerek Bursa ve İstanbul’da bulunan çok sayıda adrese eş zamanlı olarak baskınlar yaptı. Yapılan baskınlarda çok sayıda ruhsatsız av tüfeği ve tabanca, binlerce fişek ve av fişeği, tabanca kılıfları ve şarjörleri ele geçirdi. Operasyon kapsamında ele geçirilen silahlar arasında suikast silahının da bulunması gözlerden kaçmadı. Olası bir baskınla rahat kaçmak isteyen şüphelilerin binaların girişine kamera yerleştirdikleri de görüldü. Gözaltına alınan 6 kişi işlemleri tamamlandıktan sonra sevk edildikleri adliyede tutuklanarak cezaevine gönderildi. Ayrıca 4 kişi hakkında rüşvet iddiasıyla soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim