İzmit’te 14 yaşındaki kız çocuğunu 11 yaşındaki kuzeni ile birlikte yaşamaya zorlayan aile tutuklandı

İzmit'te 14 yaşındaki kız çocuğu amcasının oğlu 11 yaşındaki erkek çocuğu ile yaşamaya zorlanınca polise sığındı. Küçük kız polise giderek evde zorla tutulduğunu ve devlet yurdunda kalmak istediğini söyleyince soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında kız çocuğunun anne babası ile amca ve yenge tutuklandı.

11.07.2019 - 13:57
11.07.2019 - 14:40
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İzmit’te 14 yaşındaki N.P., geçtiğimiz hafta polis merkezine giderek yaklaşık 4 ay önce ailesinin kendisini amcasının 11 yaşındaki oğlu D.Ç.P. ile birlikte yaşamaya zorladığını ve evde zorla tutulduğunu söyledi. Amca ve yengesinin kendisinin evden çıkmasına izin vermediğini belirten kız çocuğu yurtta kalmak istediğini dile getirdi.

Çorap satma bahanesiyle çıktı

Polis merkezine gelen kız çocuğu amca ve yengesini çorap satma bahanesi ile ikna ettiğini bu sayede evden çıkarak emniyete sığındığını dile getirdi. İfadesi alınan kız çocuğu ailesine teslim edilmek istemediğini ve devlet yurdunda kalmak istediğini söyleyince soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında anne, baba, amca ve yenge gözaltına alındı.

Tutuklandılar

Soruşturma kapsamında küçük kızın devlet koruması altına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan anne N.P. (52), baba M.P. (47), amca Ç.P. (53) ve yenge S.P. (51) sorguya alındı. Soruşturmada kız çocuğunun evde birlikte yaşamaya zorlandığı kuzen D.Ç.P. de mağdur sıfatıyla yer aldı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim