Haber

İzmit’te 14 yaşındaki kız çocuğunu 11 yaşındaki kuzeni ile birlikte yaşamaya zorlayan aile tutuklandı

İzmit’te 14 yaşındaki N.P., geçtiğimiz hafta polis merkezine giderek yaklaşık 4 ay önce ailesinin kendisini amcasının 11 yaşındaki oğlu D.Ç.P. ile birlikte yaşamaya zorladığını ve evde zorla tutulduğunu söyledi. Amca ve yengesinin kendisinin evden çıkmasına izin vermediğini belirten kız çocuğu yurtta kalmak istediğini dile getirdi.

Çorap satma bahanesiyle çıktı

Polis merkezine gelen kız çocuğu amca ve yengesini çorap satma bahanesi ile ikna ettiğini bu sayede evden çıkarak emniyete sığındığını dile getirdi. İfadesi alınan kız çocuğu ailesine teslim edilmek istemediğini ve devlet yurdunda kalmak istediğini söyleyince soruşturma başlatıldı. Savcılık tarafından başlatılan soruşturma kapsamında anne, baba, amca ve yenge gözaltına alındı.

Tutuklandılar

Soruşturma kapsamında küçük kızın devlet koruması altına alındığı öğrenildi. Gözaltına alınan anne N.P. (52), baba M.P. (47), amca Ç.P. (53) ve yenge S.P. (51)  sorguya alındı. Soruşturmada kız çocuğunun evde birlikte yaşamaya zorlandığı kuzen D.Ç.P. de mağdur sıfatıyla yer aldı. Emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler çıkarıldıkları nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu