İzmir’in Kiraz ilçesinde cinsel istismara uğrayan yüzde 50 zihinsel engelli kız hamile devlet korumasına alındı

İzmir'in Kiraz ilçesinde yüzde 50 zihinsel engelli olduğu öğrenilen 24 yaşındaki S.Ş.’nin rahatsızlanması üzerine kaldırıldığı hastanede 6 aylık hamile olduğu anlaşıldı. S.Ş.’nin, pedagog eşliğinde ifadesi alınırken kendisine istismarda bulunan kişinin 23 yaşındaki Çiftçi Erol Kaymak olduğunu söylediği öğrenildi. Gözaltına alınan Kaymak, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

13.07.2019 - 21:27
14.07.2019 - 12:34
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı kırsal Yukarı Çayağzı Mahallesi’nde yaşayan ve yüzde 50 engelli olduğu öğrenilen S.Ş., geçtiğimiz çarşamba günü rahatsızlanınca ağabeyi tarafından Kiraz Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hastanede yapılan kontrolde 24 yaşındaki genç kızın 6 aylık hamile olduğu belirlendi. Hastane yönetiminin Jandarma’ya haber vermesi üzerine pedagog eşliğinde S.Ş.’nin ifadesi alındı.

İstismarcı tutuklandı

S.Ş. verdiği ifadede kendisine istismarda bulunan kişinin mahallede çiftçilikle uğraşan Erol kaymak olduğunu söyledi. İfade üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri Perşembe günü belirledikleri adrese operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında gözaltına alınan Erol kaymak Jandarmada yapılan sorgunun ardından aynı gün adliyeye sevk edildi. Savcılık tarafından da sorgulama kaymak kırıldığı mahkeme tarafından nitelikli cinsel istismar suçundan tutuklandı. Uğradığı cinsel istismar sonucu hamile kalan zihinsel engelli S.Ş. ise devlet korumasına alındı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim