İzmir’in Çiğli ilçesinde doktora hakarete savcılıktan takipsizlik kararı: Hakaret değil kaba söz

İzmir'in Çiğli ilçesinde acil serviste Dr. Güneri Kuruöz ile tartışan ve ardından 'Bu hastanedeki tüm doktorlar mal' diyerek hakarette bulunan 24 yaşında H.O. hakkında savcılık tarafından başlatılan soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

16.08.2019 - 9:51
16.08.2019 - 11:14
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İzmir’in Çiğli ilçesinde bulunan Çiğli Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisinde 9 Haziran tarihinde meydana gelen olayda, hasta olan yakınına yeni serum takılması için acil tıp uzmanı Dr. Güneri Kuruöz’ün yanına giden H.O., kendileri ile ilgilenen doktorun kim olduğunu sordu. Bunun üzerine Doktor Kuruöz hasta yakınına bilgi verdi. H.O., doktorla yaptığı konuşma sırasında sinirlenerek iddiaya göre “Bu hastanedeki tüm doktorlar mal” dedi. Doktorun kendisine uyarması üzerine daha da sinirlenen H.O. hakaretlerine devam etti. Doktor, tartışmanın büyümesi üzerine doktor beyaz kod uygulaması başlatarak hastaneye gelen polislere şikayetçi olduğunu söyledi.

Hakaret olarak kabul edilmedi

Olayla ilgili olarak doktorun şikayeti üzerine savcılık tarafından soruşturma başlatıldı. Karşıyaka Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma sonucunda olayla ilgili kovuşturmaya yer olmadığı kararı verildi. Kararın gerekçesi olarak ise, H.O.’nun söylediği sözlerin hakaret değil memurların performansını etkilemeyecek tarzda kaba söz olarak değerlendirildiği belirtildi.

Aynı şey savcıya söylense suç olmayacak mı?

Başından geçen olay hakkında konuşan Doktor Güneri Kuruöz, olay sırasında şahsı kibar bir dille uyarmasına rağmen kendisine hakaret ettiğini belirterek olayın devam etmesi durumunda herhangi birine saldıracağının ortada olduğunu dile getirdi. Doktor Kuruöz, “Biz savcılara aynı sözü söylesek bunu hakaretten saymayacaklar mı? Moralleri ve performansları etkilenmeyecek mi? Bu bizim haddimize değil. Bu maalesef sağlıkta şiddet olaylarını artırmaya yönelik bir karar” ifadelerini kullandı.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim