İzmir’de PKK’ya önemli darbe

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
19 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları tespit edilen 65 kişi hakkında yakalama kararı verildi. Savcılık talimatı üzerine harekete geçen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ile MİT Bölge Başkanlığı’na bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından PKK’nın İzmir’de eylem hazırlığı içerisinde olduğu bilgisinin alınması sonucunda yapılan çalışmalarla şüphelilerin adresleri belirlendi.

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yaptıkları, sosyal medyada propaganda faaliyetleri yürüttükleri gerekçesiyle 65 kişi tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından eş zamanlı olarak İzmir il merkezi ile birlikte Kemalpaşa, Menemen, Aliağa, Torbalı ve Tire ilçelerinde operasyonlar düzenlendi. Özel Harekât polisleri desteğinde düzenlenen operasyonlarda 65 şüpheliden 51’i yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ile 1 adet av tüfeği ele geçirildi.

PKK’nın Kadın Bombacısı Ele Geçirildi

Diğer yandan, gözaltına alınan şüpheliler arasında terör örgütü PKK’nın dağ kadrosu ile bağlantılı kişilerin olduğu tespit edildi. Gözaltına alınanlar arasında bulunan N.E. isimli kadının ise PKK’nın bombacısı olduğu anlaşıldı. Yaklaşık 10 yıl kadar önce N.E.’nin patlayıcı madde bulundurmaktan tutuklandığı ve bir süre önce cezaevinden çıktığı belirlendi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com