İzmir’de PKK’ya önemli darbe

İzmir'de PKK/KCK terör örgütüne yönelik olarak düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 51 şüpheli arasındaki bir kadının örgütün bombacısı olduğu ortaya çıktı.

19.12.2017 - 12:19
19.12.2017 - 12:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında PKK/KCK terör örgütünün propagandasını yaptıkları tespit edilen 65 kişi hakkında yakalama kararı verildi. Savcılık talimatı üzerine harekete geçen İzmir İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şubesi ile MİT Bölge Başkanlığı’na bağlı İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından PKK’nın İzmir’de eylem hazırlığı içerisinde olduğu bilgisinin alınması sonucunda yapılan çalışmalarla şüphelilerin adresleri belirlendi.

Terör örgütü PKK’ya yardım ve yataklık yaptıkları, sosyal medyada propaganda faaliyetleri yürüttükleri gerekçesiyle 65 kişi tespit edildi. Güvenlik güçleri tarafından eş zamanlı olarak İzmir il merkezi ile birlikte Kemalpaşa, Menemen, Aliağa, Torbalı ve Tire ilçelerinde operasyonlar düzenlendi. Özel Harekât polisleri desteğinde düzenlenen operasyonlarda 65 şüpheliden 51’i yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda ise çok sayıda örgütsel doküman ve dijital malzeme ile 1 adet av tüfeği ele geçirildi.

PKK’nın Kadın Bombacısı Ele Geçirildi

Diğer yandan, gözaltına alınan şüpheliler arasında terör örgütü PKK’nın dağ kadrosu ile bağlantılı kişilerin olduğu tespit edildi. Gözaltına alınanlar arasında bulunan N.E. isimli kadının ise PKK’nın bombacısı olduğu anlaşıldı. Yaklaşık 10 yıl kadar önce N.E.’nin patlayıcı madde bulundurmaktan tutuklandığı ve bir süre önce cezaevinden çıktığı belirlendi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim