İzmir’de özel yurtta 7 öğrenciye tecavüz iddiası

İzmir'in Dikili ilçesinde bulunan özel bir ortaöğretim erkek öğrenci yurdunda 7 öğrenciye tecavüz edildiği öne sürüldü. Olay ile ilgili 1 kişi gözaltına alındı.

21.12.2017 - 16:29
21.12.2017 - 16:29
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İzmir’in Dikili ilçesinde bulunan özel bir ortaöğretim erkek öğrenci yurdunda 7 öğrenciye tecavüz edildiği iddia edildi. Olay ile ilgili olarak yurtta hizmetli olarak çalışan görevli Ö.F.E. gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, Dikili’de bulunan özel bir ortaöğretim yurdunda kalan bazı öğrencilerin ailelerinin çocuklarının cinsel istismara uğradığı iddiasıyla şikâyette bulunması üzerine polis ekipleri soruşturma başlattı. Yapılan çalışmalarda ilk belirlemeye göre yurttaki 7 öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen ve hizmetli olarak çalışan Ö.F.E. isimli şahıs yakalanarak gözaltına alındı. Dikili İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülen Ö.F.E.’nin soruşturma ve işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü İdari Soruşturma Başlattı

Diğer yandan, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından da olayla ilgili olarak idari soruşturma açılırken, krizle mücadele ekiplerinin de görevlendirildiği bildirildi. Yaşanan olayın yurtta kalan İ.Ö. ismindeki öğrencinin ailesine anlatması ile ortaya çıktığı öğrenildi. İ.Ö.’nün ailesinin şikâyetinin ardından şu ana kadar 7 öğrencinin ailesinin şikâyetçi olduğu belirtildi. Dikili Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında polis ekipleri yurtta kalan diğer öğrencilerin ifadesini alıyor.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim