Haber

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in sözlerine İzzet Pilgir büyük tepki gösterdi

Bitlis Belediye Başkanı Nesrullah Tanğlay’ın ardından Sivas Yiğidolar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Pilgir de tepkisini, “Sivas yiğidin harman olduğu, havası sert, insanı mert, ayrıca son derece misafirperver insanların yaşadığı bir şehirdir” diyerek belirtti.

Tunç Soyer her ne kadar yanlış anlaşıldığını dile getirmeye çalışsa da tartışmalar ve tepkiler dinmedi.

İzzet Pilgir : “Tunç Soyer’i yapmış olduğu talihsiz açıklamalarından dolayı esefle kınıyorum.”

Sivas Yiğidolar Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı İzzet Pilgir, internet sayfasından yaptığı yazılı açıklamada Soyer’i kınadığını belirterek, şunları söyledi:

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir’in turistik anlamda hak ettiği yerde olmamasının asıl sebebinin, yıllardır İzmir’de süregelen CHP zihniyetinin 25 yıldır yerel yönetimlerdeki vizyonsuz ve başarısız turizm politikası olduğunun maalesef farkında değil. Selçuklu ve Osmanlı’nın önemli şehri, milli mücadeleye ev sahipliği yapan ‘Sultan şehrimiz’ Sivas, birçok medeniyete beşiklik etmiş, adeta tarih kokan bir kültür mirasına sahiptir. Sivas yiğidin harman olduğu, havası sert, insanı mert, ayrıca son derece misafirperver insanların yaşadığı bir şehirdir. Ülkemizi karış karış gezen ozanların, sanatçıların, Aşık Veysellerin, Pir Sultan Abdalların, erenlerin diyarıdır. Köklü bir Anadolu kültürüne, misafirperverlik geleneğine sahiptir. Sivas, ülkemizin en değerli şehirlerinden biri olarak anılır. Hal böyleyken sultan şehrimize mesnetsiz benzetmelerle itham eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i yapmış olduğu talihsiz açıklamalarından dolayı esefle kınıyorum.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu