İzlanda’nın Milli Takıma Yaptığı Skandal Muameleyi Dayandırdığı Gerekçenin Yalan Olduğu Ortaya Çıktı

İzlanda Dışişleri Bakanlığı, 2020 Avrupa Şampiyonası Elemeleri için Reykjavik’e giden A milli futbol takımının havalimanında maruz kaldığı kötü muameleye ilişkin daha önce yaptığı açıklamada, Türkiye'nin Oslo Büyükelçiliği’nin zamanında bildirimde bulunmadığını gerekçe göstermişti. Ancak İzlanda Dışişleri Bakanlığı'nın bu iddiasının gerçeği yansıtmadığı ve işlemlerin 3 hafta öncesinden başlatıldığı ortaya çıktı.

29.06.2019 - 19:13
30.06.2019 - 0:17
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

A Milli Futbol Takımı Avrupa Şampiyonası elemeleri için gittiği İzlanda’da havalimanında kötü muameleye maruz kalmıştı. Bu konu hakkında İzlanda Dışişleri Bakanlığı bir açıklama yaparak, Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği’nin geçiş önceliği için işlemleri çok geç başlattığını bu nedenle de milli takıma havalimanında sıkı güvenlik önlemleri uygulandığını iddia etmişti.

16 Mayıs’ta Nota Gönderilmiş

İzlanda Dışişleri Bakanlığı’nın bu yalanı kısa süre içerisinde ortaya çıktı. İzlanda Dışişleri Bakanlığı kendi beyanı ile daha önce söylediği yalandan döndü. Yapılan açıklamada Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği’nin 16 Mayıs tarihinde bir nota gönderdiği ve A milli futbol takımının İzlanda’ya gidişine dair gereken başvuruları yaptığı belirtildi. Ayrıca Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği’nin yaptığı bu başvurunun İzlanda Dışişleri Bakanlığı tarafından 27 Mayıs tarihinde teyit edildiği ve ilgili makamlara taleplerin yönlendirildiği bilgisi de geldi. İzlanda’daki bir internet sitesinde yer alan bu haberin ardından Türkiye’nin Oslo Büyükelçiliği ile İzlanda Dışişleri Bakanlığı arasındaki irtibatın olaydan 3 hafta önce kurulduğu ortaya çıktı. Ancak olayın gerçekleştiği dönemde bir açıklama yapan İzlanda Dışişleri Bakanlığı Büyükelçiliğin uçağın barışından sadece birkaç saat önce başvuru yaptığını iddia etmişti.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim