İYİ Parti Kırmızı Bültenle Aranan Osman Öcalan’ı Televizyona Çıkaran TRT Hakkında Suç Duyurusunda Bulundu

İYİ Parti Milletvekilleri 23 Haziran seçimleri öncesinde terörist başı Abdullah Öcalan'ın kardeşi Osman Öcalan'ı televizyona çıkaran TRT hakkında suç duyurusunda bulundu.

03.07.2019 - 14:29
03.07.2019 - 14:29
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

23 Haziran’da yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimleri öncesinde terörist başı Abdullah Öcalan’ın kardeşi Osman Öcalan TRT ekranlarına çıkmış ve seçimle ilgili açıklamalar yapmıştı. İYİ Parti, kırmızı bültenle aranan Osman Öcalan’ı televizyona çıkaran TRT hakkında suç duyurusunda bulundu. İYİ Parti grup başkanvekili Lütfü Türkkan, bazı milletvekilleri ile birlikte Ankara Adalet Sarayı’na geldi. Burada bir açıklama yapan Türkkan, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan’ın kardeşi olan ve 74 askerin şehit olduğu saldırıların emrini veren hain terörist Osman Öcalan’ın ekrana çıkarılması ile birlikte Türk milletinin güveninin sarsıldığını ifade etti.

TRT’nin Kara Lekesidir

Osman Öcalan’ın verdiği röportajda TRT aracılığıyla terör örgütünün eylemlerini meşru göstererek övdüğünü belirten Türkkan, Terörle mücadele kanununa göre TRT’nin açıkça suç işlediğini ifade etti. Programı hazırlayanların ve programın yayınlanmasına izin verenlerin Türk milletine karşı sorumlu olduğunu belirten Türkkan, yargı önünde hesap vermek zorunda olduklarını dile getirdi. Açıklamanın ardından Türkkan ve milletvekilleri TRT hakkında suçu ve suçluyu övme, kamu görevine ait araç ve gereçleri suçta kullanma, terör örgütü propagandası yapma suçlarından Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim