İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: HDP Bizi Desteklediyse HDP’ye Kim Oy Verdi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde geçtiğimiz günlerde HDP grup başkan vekili Fatma Kurtalan ve İYİ Parti milletvekilleri arasında yaşanan tartışmada Kurtalan’ın sözü oylara getirmesine sert tepki gösterdi.

09.07.2019 - 12:03
09.07.2019 - 12:28
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında gündeme dair önemli açıklamalar yaptı. Meral Akşener, meclis grubunun bazı önergeler verdiğini belirterek, 74 vatan evladının tatili bir teröristin araştırılmasını istediklerini ifade etti. Önergenin AK Parti, MHP ve HDP’nin oyları ile reddedildiğini belirten Meral Akşener, daha sonra Washington Post gazetesinde bir teröristin yazısının yayınlanmasına AK Parti’nin tepki gösterdiğini hatırlattı. Meral Akşener açıklamasının devamında “TRT ile Washington Post’u aynı rezalete alet edenlere yazıklar olsun.” ifadelerini kullandı.

O Zaman HDP’ye Kim Oy Verdi

Meral Akşener açıklamasının devamında terörist başı Abdullah Öcalan ile mektup arkadaşı olanların HDP ile birlikte kendilerine saldırmalarının çok doğal olduğunu belirterek, MHP’li yöneticilere terör ile aralarında mesafe koymaları yönünde çağrıda bulundu. Mecliste geçtiğimiz hafta yaşanan bir tartışma sırasında HDP grup başkan vekili Kurtalan’ın sözlerine de değinen Meral Akşener, bu sözlerin ardından bakan ve gazeteci trollerin hemen kendilerinden açıklama beklediğini belirterek, HDP 24 Haziran tarihinde kendilerini desteklediyse HDP’ye kimin oy verdiği merak ettiğini söyledi. Matematik hesabı yapmaktan beyinlerinin yandığını ve bu nedenle de demokrasi mücadelesi vermek için yeni parti kurduklarını belirten Akşener, 17 yıldan bu yana iktidar ve muhalefeti ile bütün partilerin siyasette olduğunu dile getirdi. Türk siyasetinde tabloyu İYİ Parti’nin değiştirdiğini belirten Akşener, bu başarının başkalarına ciro edilmesine müsaade etmeyeceklerini söyledi.

17 Yıldır Oynanan Tiyatronun Son Sahnesi İstanbul’da Kapandı

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yüklenerek ortaklarıyla birlikte toplumsal kutuplaşmayı körüklediklerini ve milletin önüne büyük bir bela açtıklarını söyledi. Kimsenin Türk milletinin kucaklaşmasını engel olamayacağını belirten Akşener, 17 yıldır oynanan tiyatronun son perdesinin İstanbul’da kapandığını ifade etti. İYİ Parti olarak her insanın canını aziz bileceklerini söyleyen Akşener, 82 milyonun el ele verince çözemeyeceği hiçbir sorun olmayacağını dile getirdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim