İsveç’te yapılan araştırmada kan grubu 0 olanlar kansere karşı daha dirençli çıktı

İsveç'te bilim insanları tarafından yapılan bir çalışmanın sonucuna göre kan grubu 0 olan kişiler kansere karşı daha fazla direnç gösteriyor.

16.08.2019 - 0:19
16.08.2019 - 11:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İsveç’in Karolinska Enstitüsü’nden bilim insanları yaptıkları kanser araştırması sonucunda, kan grubuna göre kişilerin kanser geliştirme olasılığı arasında bağlantı olduğunu tespit.

A kan grubunda mide kanseri riski yüksek

Bilim insanları araştırma kapsamında 35 yıl boyunca muayene edilen 1 milyondan fazla kişinin verilerini değerlendirdi. Araştırma sonucuna göre A kan grubuna sahip kişilerin mide kanserine yakalanma riskinin diğerlerine göre daha fazla olduğu ortaya çıktı.

Pankreas kanseri riski B ve AB kan grubunda daha yüksek

Araştırmanın sonucunda Pankreas kanseri riskinin ise B ve AB kan grubuna sahip olan kişilerde daha yüksek olduğu belirlendi.

0 kan grubu kansere karşı dirençli

Yapılan araştırmada kan grubu 0 olan kişilerin kansere karşı daha dirençli ve korunaklı olduğu belirlendi. Aynı zamanda bilim insanları kanserli tümörlerin oluşumuna genellikle sigara, alkol ve steroid olmayan iltihap ilaçların neden olduğunu belirledi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim