Teknoloji

İşte Karşınızda İlk ‘Yuvarlanabilir’ Telefon: TECNO, Yeni Konspet Cihazı Phantom Ultimate’i Tanıttı!

Geçtiğimiz aylarda ilk olarak Apple’ın daha sonrasında ise Samsung’un üzerinde çalışmaya başladığı yuvarlanabilir akıllı telefon teknolojisi adına oldukça önemli bir gelişme yaşandı. Çin merkezli TECNO firması, yeni sektörün ilk modeli olan yuvarlanabilir/sarılabilir ekranlı konsept telefonunu tanıttı. Akıllı telefon dünyasının yeni yüzü TECNO Phantom Ultimate, görenleri şimdiden hayran bıraktı.

İlk olarak geçtiğimiz ay Apple’ın yeni patent başvurusu ile gündeme gelen yuvarlanabilir akıllı telefon modelleri hakkında sevindirici bir gelişme yaşandı.

Samsung’un da üzerinde çalışmaya başladığı yeni teknoloji trendinde Çinli üretici TECNO elini çabuk tuttu ve ilk yuvarlanabilir ekranlı telefonunu tanıttı.

Phantom Ultimate isimli yeni cihaz, istendiği taktirde büyüyüp, küçülebilen ekran formu sayesinde diğer tüm akıllı telefon modellerinden ayrılıyor.

Benzersiz telefon, normal koşullarda 6.55 inç normal bir ekran boyutuna sahipken, üst tarafına montelenmiş tuşa basıldığında ise ekran genişleyerek Phantom Ultime’i 7.11 inçlik bir tablet formuna getiriyor.

Telefonu 7.11 inç boyutuna gelmesini sağlayan yuvarlanabilir ekran, normal koşullarda günümüz katlanabilir cihazlarda gördüğümüz gibi birer ön panel görevi görüyor.

Yeni konsept cihaz, tüm bunlara rağmen ekran kalitesinden asla ödün vermiyor. Phantom Ultimate, 2.296 x 1.596 piksel çözünürlüğüyle piyasadaki amiral gemilerine kafa tutuyor.

Söz konusu akıllı telefonun seri üretime geçip geçmeyeceği ise hala merak konusu. Ancak pek yakında Phantom Ultimate gibi birçok yuvarlanabilir cihaz görebileceğimizi söyleyebiliriz.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce yeni ekranlı telefon modelleri, günümüz katlanabilir cihazlarına kafa tutabilecek mi? Yorumlarda buluşalım…

Kaynak: https://onedio.com/haber/iste-karsinizda-ilk-yuvarlanabilir-telefon-tecno-yeni-konspet-cihazi-phantom-ultimate-i-tanitti-1170276

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu