İşte FETÖ’nün Yeni Yalanı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
12 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ), 15 Temmuz’daki hain darbe girişiminin ardından özellikle sosyal medyada başlattığı kara propaganda faaliyetleri dikkat çekiyor.

FETÖ ile bağlantılı birçok hesaptan yapılan gerçek dışı paylaşımlarla Türkiye’yi karalamaya çalışan terör örgütü üyeleri bu defa da “Darbe girişiminin ardından cezaevinde 668 bebek olduğu” iddiasıyla algı oluşturmaya çalışıyor.

FETÖ ile bağlantılı olduğu belirtilen “668babies.org”, “magduriyetler.com”, “stockholmcf.org” gibi internet sitelerinin yanı sıra sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlarda “darbe girişiminin ardından 18 bin sivil kadının cezaevlerine yanlarındaki 668 bebekle konulduğu” iddiası yayılmak isteniyor.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter’da bununla ilgili Türkçe ve İngilizce “hastag” oluşturan FETÖ üyeleri, özellikle 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü dolayısıyla bu iddiaları içeren mesajlara hız verdi.

Bununla ilgili karikatür ve fotoğrafları da sosyal medya üzerinden yayarak iddialarına inandırıcılık katmaya çalışan terör örgütü üyeleri, “gözaltı sırasında işkence yapıldığı” paylaşımlarıyla da bir başka gerçek dışı algıyı yaymaya çalışıyor.

Uluslararası arenada Türkiye karşıtı bir dil oluşturmaya çaba gösteren FETÖ, bu amaca ulaşmak için yurt içinde siyasi oluşumlarla diğer terör örgütleri, yurt dışında ise Türkiye’nin milli menfaatlerine aykırı hareket eden tüm oluşumlarla birlikte hareket ediyor. Terör örgütü, mensuplarını kendi gerçekliklerinde tutma ve içindeki muhalifleri de bu gerçekliğe inandırmaya yönelik propaganda çalışmalarına devam ediyor.

Kaynak: SABAH


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com