Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İşte Dünyanın En İlginç Otelleri

Dünyanın dört bir yanında bulunan ve buzdan bir şato içerisinde ya da gece saatlerinde -30 dereceleri bulunan sıcaklıkta bir cam kürenin içerisinde tatilinizi ilginç anlara döndürebilirsiniz.
Eklenme:
 İşte Dünyanın En İlginç Otelleri

En iyi tatili geçirmek adına dünyanın dört bir yanında oteller bulunmakta. Ancak bunlardan bazıları hem ilginç hem de değişik yöntemleri sayesinde ziyaretçilerine oldukça fantastik bir otel imkanı sunmaktadır. Öyle akla hayale gelmeyecek yerlerde bulunan oteller bazen cezbedici olabiliyor. İşte onlardan bazıları…

Birbirinden İlginç Oteller

Knight’s Glamping – Birleşik Krallık: İçinde bulunduğumuz dönem içerisinde değil de ortaçağda yaşamayı hayal edenler için bu otel bambaşka. Birleşik Krallık da bulunan bu otelde şövalye olarak ateş çukurları içerisinde ziyafet çekmek ve çadır hayatı yaşamak isteyenler için birebir. Leeds kalesinin hemen yanına bulunan bu otelde bazı imkanlar da ücretsiz.

Hotel de Glace – Quebec, Kanada: Tamamı buzla ve karla kaplı bir otel odasında sınırları zorlayan bir tatil imkanı. İçeride bulunan bütün eşyalar sadece buzdan. Dünya çapında üne kavuşan bu otel buzdan olmasına rağmen erimiyor. Ancak otelin açılış tarihi 4 Ocak. 29 Mart tarihinde ise kapanmakta. Otelde her şey buzdan olmasına rağmen sadece yastık ve battaniyeler orijinal.

The Faralda Crane Hotel – Amsterdam, Hollanda: Rıhtım kenarında 50 metre üzerindeki vincin tepesinde bir otel. Bu otel ünlü sanatçı ve iş adamlarının uğrak mekanlarından. Amsterdam’ın muhteşem doğa manzarası ile otelin en tepesinden bungee jumping yapma imkanına bir sahipsiniz.

Jumbo Stay Hostel – Stockholm, İsveç: Uçak korkusu olanlar adına ideal bir otel. Hem korkuyu yenmek hem de Boeing 747 içerisinde 6 metrekarelik odalarda ilginç bir tatil sizleri beklemekte. Bu uçakta benzersiz deneyimler yaşama şansına sahipsiniz. Tek kusur ise tuvalet ve duş alanlarının ortak olması.

Das Park Hotel – Ottensheim, Avusturya: Avusturya’da bulunan ve dünyanın en küçük oteli olarak lanse edilen Das Park Hotel’de odalar boruların içerisinde bulunmakta. Kanalizasyonlarda kullanılan boruların içerisindeki odalarda yatak ve minibarda düşünülmüş. Hatta oda servisinin olduğu bu otelde odalar için istenen ücret ise “Gönlünüzden ne koparsa”.

Hotel Kakslauttanen – Lapland, Finlandiya: Finlandiya’nın en gözde mekanlarından Lapland’da bulunan cam küre evlerinde doğanın tam içerisinde muhteşem bir tatil imkanı. Kuzey kutuplarına en yakın bölgeden eşsiz kuzey ışıkları eşliğinde Ren geyiği safarisine bile çıkabilirsiniz. Sıcaklık değerlerinin -30 derecelere kadar düştüğü gece saatlerinde cam küre içerisinde kuzey ışıkları size muhteşem bir tatil yaşatabilir.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap