Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İstanbul’un Eşsiz Manzaraları ve Turistik Yerleri

Asya ile Avrupa arasında bir köprü vazifesi gören İstanbul, hem tarihi hem de turistik yerleri ile pek çok insanın ilgi odağı halini almıştır.
Eklenme:
 İstanbul’un Eşsiz Manzaraları ve Turistik Yerleri

Coğrafi konumu ve Asya ile Avrupa’yı birbirine bağlayan eşsiz kentlerden biri olan İstanbul’un güzellikleri saymakla bitmez. Herkesin bir gün mutlaka gitmesi gereken yerlerden birisi olan İstanbul’un hem tarihi he de turistik bir çok ilçesi bulunmaktadır.

Tarihi ve konumu kimi zamanda modernliği sayesinde tüm dünyada yaşayan insanları cezbeden şehirlerden birisi olan İstanbul, boğaz manzarası ile de ziyaretçilerin büyük ilgisini çekmektedir. İstanbul’da deniz manzarasını en iyi yerlerden izlemek isteyenler için farklı alternatifler bulunmaktadır.

İstanbul’da Gezilecek Yerler

Galata Kulesi: İstanbul’un tarihi mekanlarından birisi olan bu kulenin, panoramik durumu sayesinde İstanbul’u 360 derece gözlemleme şansına sahipsiniz. Beyoğlu’nun bir simgesi olan Galata Kulesi önemli bir sembol niteliğini taşıdığından hem boğazı hem de Haliç’i keyifle izleme fırsatı bulabilirsiniz.

Kız Kulesi: Efsane bir mekan bu kule, İstanbul’un en romantik yerlerindendir. Mimari açıdan güzelliklerle dolu olan Kız Kulesi, tarihte pek çok medeniyeti de bünyesinde barındırmıştır. İstanbul boğazının manzarasını bir bardak sıcak çay ile izlemek için olağanüstü bir yerdir.

Ulus Parkı: İstanbul’un çokta bilinmeyen nadir güzelliklerinden birisidir. Yemyeşil bir doğa ve boğaza yüksekten bakılabilen bir açıda olan bu park ile eşsiz manzaranın tadına varabilirsiniz. Beşiktaş’ın içerisinde yer alan Ulus Parkı’nda kafelerde bulunmaktadır.

Sapphire Seyir Terası: İstanbul’un en yüksek AVM’sinin 55. katında bulunan bu mekanda şehre bir kuşbakışı görüntüsünde izleme fırsatına sahipsiniz. Eşsiz bir manzara ve nefes kesen bir adrenalin için burada içilecek sıcak bir Türk kahvesi sizleri keyiflendirebilir.

Ortaköy Sahili: Yabancı turistlerin ilgi odaklarından birisi olan Ortaköy, eşsiz bir boğaz manzarası ile herkesi kendisine hayran bırakmaktadır. Deniz kenarında yapılacak bir yürüyüş sonunda Ortaköy’e özel bir kumpir sizin gününüzü neşelendirebilir.

Pierre Loti: Haliç manzaralı adını Fransız bir yazardan alan Pierre Loti, turistlerin ilgi odağıdır. İstanbul’un en iyi manzarasına sahip olan bu yere hem teleferik hem de yaya olarak ulaşılabilecek konumdadır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap