İstanbul’dan göç edenlerin sayısı 21 yılda 150 bin kadar

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
22 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Tersine göç programı çerçevesinde İstanbul’dan istediğini elde edemeyen ve bulamayan yaklaşık 150 bin kadar kişinin geri döndüğü kaydedildi. Kendi istekleri üzerine memleketlerine geri dönen bazı kişiler İBB’nin tersine göç programından da yararlanmış oldu.

İstanbul’da ikamet eden ancak tutunamayan bazı vatandaşların İBB tarafından başlatılan tersine göç projesi sayesinde memleketlerine geri dönmeye hazırlanıyorlar. 21 yıl içerisinde toplamda 150 binden fazla vatandaş memleketlerine geri dönerken son 3 yıl içerisinde ise bu rakam 15 bine kadar yaklaştı. Tersine göç programı ile bu rakamın ilerleyen yıllarda daha da artması bekleniyor.

Daha öncesinde 1996 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde start alan proje sayesinde zaman içerisinde orantılı olarak rakamlarda artış gözlemlendi. Bu sistemin takibini 2015 senesine kadar Zabıta Destek Hizmetleri Müdürlüğü yürütürken, Sosyal Hizmetler Müdürlüğü buna destek olmaya başladı.

Tersine Göç Projesi

Sosyal Hizmetler Müdürlüğü şu ana kadar sadece eşyaları ile birlikte göç edecek olanlarla ilgilenirken tersine göç programı ile yeni ihale kapıları da 12 Ocak 2018 tarihinde açılacak. Gerçekleştirilen ilk ihaleyi yaklaşık 10 milyon lira bedelle Yeka Turizm İnşaat San. ve Tic. Ltd. Şirketi almıştı.

İBB’den alınan son bilgilere göre ise tersine göç programından şu ana kadar yaklaşık olarak 150 binden fazla vatandaşın yaralandığı ve bu rakamın son 3 yıl içerisinde 15 bine yaklaştığı gözlemlendi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com