İstanbul’da toplu ulaşıma 2018’de zam yok

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'nden yapılan son dakika açıklamasında 2018 yılında İstanbul'da toplu taşımaya zam yapılmayacağı belirtildi.

15.12.2017 - 15:12
15.12.2017 - 16:19
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nden yapılan son dakika açıklamasında yeni yılda toplu taşıma araçlarına zam yapılmayacağı belirtildi. Son olarak geçtiğimiz aylar içerisinde İstanbul’da toplu ulaşıma yüksek oranda zam gerçekleşmişti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi tarafından alınan karar doğrultusunda 2018 senesinde toplu taşıma araçlarına zam yapılmayacağı belirtilerek bu haber vatandaşlara bir müjde olarak verildi. Yapılan toplantı sonrasında alınan karar doğrultusunda yeni yılda İstanbul’da toplu ulaşıma zam yapılmayacağı ifade edildi ve bu haber İBB’nin sosyal medya hesabı üzerinden vatandaşlarla duyuruldu. Bununla beraber ayrıca şehitlerin 1. Derece yakınları ile gazilere ise toplu ulaşımın ücretsiz olacağı belirtildi.

Toplu Taşımaya Zam Yok

Alınan karar doğrultusunda İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkan Vekili Temel Başalan konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken yen ücret tarifelerinin 2018 yılında da geçerli olacağını doğruladı. Bununla beraber İSPARK Ücretleri, Mezarlıklar Müdürlüğü, Deprem ve Zemin İnceleme Müdürlüğü, Sağlık ve Hıfzıssıhha Müdürlüğü, Koruma Uygulama ve Denetim Müdürlüğü, Basın Yayın Müdürlüğü, Acil Yardım ve Can Kurtarma Müdürlüğü, Kütüphane ve Müzeler Müdürlüğü, İşletmeler Müdürlüğü’nün fiyatlarının da yeni yılda aynen geçerli olacağı ve zam yapılmayacağı vurgulandı.

Başalan açıklamasında, “Böylesine bir karar aldığımız için hem kendi adımıza hem de taraftarlarımız adına oldukça mutluyuz diyebilirim. Yeni yılda İstanbul’da toplu ulaşım ücretleri aynen sabit bir şekilde kalmaya devam edecek.Bu mutlu haberi İstanbullulara vermekten dolayı gurur içerisindeyim.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim