Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İstanbul’da maske takmamanın cezası ne kadar? Bütün ilçelerde sabitlendi

Maskesiz dolaşma yasal getirilen İstanbul'da maske takmamanın cezası ilçelere göre farklı oluyordu. İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi aradaki farkı kaldırmak için bütün ilçeler için yeni bir ceza belirledi. Bundan böyle İstanbul'un bütün ilçelerinde maske takmamanın cezası 900 lira oldu.
Eklenme:
 İstanbul’da maske takmamanın cezası ne kadar? Bütün ilçelerde sabitlendi

Sağlık Bakanlığı bilim kurulu tavsiyesi ile İstanbul’da açık alanlarda maskesiz dolaşma yasal getirilmişti. Kaymakamlıklara göre maske takmanın cezası değişirken farklı ilçelerde farklı cezalar kesilmesi ile birlikte devreye İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi girdi. Dün akşam saatlerinde alınan kararla bütün ilçelerde maske takmamanın cezası aynı oldu. Kentte maske takmadan dolaşanlar artık 900 lira ceza ödeyecek.

Maske takmamanın cezası sabitlendi

Türkiyede koronavirüs ile mücadelede normalleşme süreci başlarken tedbirleri uymayan vatandaşlar nedeni ile 48 ilde maske takma zorunluluğu getirildi. İstanbul Valiliği geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada açık alanlarda maske takmanın artık zorunlu olduğunu belirtirken takmayanlar için cezai işlem uygulanacağını duyurdu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmayanlara verilen cezalar kaymakamlıklar tarafından belirleniyordu. Maskesiz dolaşmanın cezası 3 bin 150 liraya kadar yükselirken, ilçeden ilçeye bu cezaların farklılık göstermesi kafalarda soru işareti bıraktı. Beşiktaş Kaymakamlığı dün yaptığı uyarıların ardından cezai işlem uygulamaya başlamak üzere karar alırken 950 lira ceza kesileceğini açıkladı. Gaziosmanpaşa ise bu rakamın 392 lira olarak belirledi.

Toplantıda karar alındı

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İstanbul’da maske takmamanın cezası konusunda farklılığı ortadan kaldırmak üzere Dün saat 17.00’da Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir başkanlığında toplandı. Kurul tarafından alınan karara göre İstanbul’da bütün ilçelerde maske takmamanın cezası 900 TL olarak belirlendi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Kardelen Kamışlı kimdir? Hotel Carmine nerede ve neler yaşandı?
11 09 2020 - 10:38
Ankara’da hafta sonu sokağa çıkma yasağı var mı? Hangi illerde sokağa çıkma yasağı olacak?
10 09 2020 - 11:32
Hafta sonu yasak gelen iller belli oldu mu? 12-13 Eylül 2020 hangi illerde yasak var?
8 09 2020 - 09:18
Uzman Çavuş Musa Orhan kimdir? Neden sosyal medyanın gündeminde?
26 08 2020 - 10:59
Nihat Hatipoğlu koronavirüse mi yakalandı? Sevenlerinden dua istedi
25 08 2020 - 09:46
Kadıköy’de polislerle tartışan Rana Batı’nın telefon numarası Yurtiçi Kargo çalışanı tarafından paylaşıldı
23 08 2020 - 14:13
Yorum Yap