Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

İstanbul’da maske takmamanın cezası ne kadar? Bütün ilçelerde sabitlendi

Maskesiz dolaşma yasal getirilen İstanbul'da maske takmamanın cezası ilçelere göre farklı oluyordu. İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi aradaki farkı kaldırmak için bütün ilçeler için yeni bir ceza belirledi. Bundan böyle İstanbul'un bütün ilçelerinde maske takmamanın cezası 900 lira oldu.
Eklenme:
 İstanbul’da maske takmamanın cezası ne kadar? Bütün ilçelerde sabitlendi

Sağlık Bakanlığı bilim kurulu tavsiyesi ile İstanbul’da açık alanlarda maskesiz dolaşma yasal getirilmişti. Kaymakamlıklara göre maske takmanın cezası değişirken farklı ilçelerde farklı cezalar kesilmesi ile birlikte devreye İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi girdi. Dün akşam saatlerinde alınan kararla bütün ilçelerde maske takmamanın cezası aynı oldu. Kentte maske takmadan dolaşanlar artık 900 lira ceza ödeyecek.

Maske takmamanın cezası sabitlendi

Türkiyede koronavirüs ile mücadelede normalleşme süreci başlarken tedbirleri uymayan vatandaşlar nedeni ile 48 ilde maske takma zorunluluğu getirildi. İstanbul Valiliği geçtiğimiz gün yaptığı açıklamada açık alanlarda maske takmanın artık zorunlu olduğunu belirtirken takmayanlar için cezai işlem uygulanacağını duyurdu. Koronavirüs tedbirleri kapsamında maske takmayanlara verilen cezalar kaymakamlıklar tarafından belirleniyordu. Maskesiz dolaşmanın cezası 3 bin 150 liraya kadar yükselirken, ilçeden ilçeye bu cezaların farklılık göstermesi kafalarda soru işareti bıraktı. Beşiktaş Kaymakamlığı dün yaptığı uyarıların ardından cezai işlem uygulamaya başlamak üzere karar alırken 950 lira ceza kesileceğini açıkladı. Gaziosmanpaşa ise bu rakamın 392 lira olarak belirledi.

Toplantıda karar alındı

İstanbul İl Umumi Hıfzıssıhha Meclisi, İstanbul’da maske takmamanın cezası konusunda farklılığı ortadan kaldırmak üzere Dün saat 17.00’da Vali Yardımcısı Cemalettin Özdemir başkanlığında toplandı. Kurul tarafından alınan karara göre İstanbul’da bütün ilçelerde maske takmamanın cezası 900 TL olarak belirlendi.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap