Eğitim

İstanbul ve Ankara’da Ramazan’da okullar kapanacak mı? 13 Nisan okullar tatil olacak mı?

Son günlerde Türkiye’de koronavirüs vaka sayıları rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Dün açıklanan koronavirüs tablosunda vaka sayısı 50 binin üzerine çıkarken ölü sayısı da artıyor. Ramazan ayında kafe ve restoranların yeniden kapanacağı geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmıştı. Şimdi merak edilen diğer bir konu ise İstanbul ve Ankara’da Ramazan ayında okullar kapanacak mı sorusunun yanıtı oldu. Peki 13 Nisan okullar tatil mi? MEB okullar kapanacak mı son dakika?

Ramazan’da İstanbul ve Ankara’da okullar kapanacak mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Mart ayının başında yapılan açıklamada okullarda yüz yüze eğitimin kademeli şekilde devam edeceği duyurulmuştu. Okulların açılıp kapanma kararı vaka sayılarına göre valiliklere bırakılmıştı. Şimdi merak edilen en önemli konu ise Ramazan ayında İstanbul ve Ankara’da okullar kapanacak mı sorusunun yanıtı oldu. Bugün yapılacak bilim kurulu toplantısı sonrasında bu konuda net kararın ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

13 Nisan Salı okullar tatil olacak mı?

Peki Ramazan ayının ilk günü olan 13 Nisan salı okullar tatil olacak mı? Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Ramazan ayında okulların tamamen kapatılacağını yönelik çıkan haberler sonrası bir açıklama yayınlandı. Bakanlık yaptığı açıklamada, yüz yüze eğitim kararının aynı şekilde devam ettiğini belirtirken 13 Nisan Günü okulların açık olacağını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu