İstanbul ve Ankara için Meteoroloji’den yağış müjdesi

Meteoroloji'den İstanbul ve Ankara için yeni yılda yeni bir yağışlı hava haberi geldi.

26.12.2017 - 12:01
26.12.2017 - 12:01
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yeni yılın gelmesine az bir zaman kala Meteoroloji’den yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İstanbul ve Ankara için açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri iki ilimizde de yılbaşı gecesinde kar yağıp yağmayacağını merak edenlere gereken bilgileri verdi.

Soğuk ve karlı hava dalgası artık yavaş yavaş ülkemizde hissedilmeye başlanırken Meteoroloji’den de üst üste yeni bilgiler gelemeye devam ediyor. Meteoroloji’den alınan son bilgilerde hava sıcaklıklarının gelecek haftalardan itibaren yükselmeye başlayacağı ifade edildi. Yılbaşı gecesi ve ertesinde ise İstanbul ve Ankara’da yeni dondurucu soğuklar beklenirken bu sefer kar yağışı olmayacak.

Yılbaşında Kar Yerine Sağanak Yağış

Yurt genelinde etkili olan soğuk havanın 1-2 gün içerisinde tüm bölgeleri terk ederek az da olsa mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hafta sonuna kadar sıcaklıklar daha da artarken yeni bir yağışlı hava daha gelecek. İstanbul ve Ankara’da yılbaşı gecesinde sağanak yağışlı bir hava beklenirken İzmir ise açık bir hava ile yeni yıla girecek. Son tahminler ışığında 31 Aralık Pazar gününde Kars, Ardahan, Erzurum dolaylarında kar yağışı olurken diğer yerlerde sağanak yağmurlar görülecek.

AKOM’dan yapılan son açıklamada İstanbul’da hafta boyunca yağmur olmayacak. Açıklamada rüzgarların sert bir şekilde lodos olarak eseceği ve güneşin ısıtıcı etkisi ile hava sıcaklıklarının aratacağı ve Cuma gününe kadar 2 ila 5 derece kadar daha yukarı çıkacağı ifade edildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim