İstanbul ve Ankara için Meteoroloji’den yağış müjdesi

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Aralık 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Yeni yılın gelmesine az bir zaman kala Meteoroloji’den yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. İstanbul ve Ankara için açıklamalarda bulunan Meteoroloji Genel Müdürlüğü yetkilileri iki ilimizde de yılbaşı gecesinde kar yağıp yağmayacağını merak edenlere gereken bilgileri verdi.

Soğuk ve karlı hava dalgası artık yavaş yavaş ülkemizde hissedilmeye başlanırken Meteoroloji’den de üst üste yeni bilgiler gelemeye devam ediyor. Meteoroloji’den alınan son bilgilerde hava sıcaklıklarının gelecek haftalardan itibaren yükselmeye başlayacağı ifade edildi. Yılbaşı gecesi ve ertesinde ise İstanbul ve Ankara’da yeni dondurucu soğuklar beklenirken bu sefer kar yağışı olmayacak.

Yılbaşında Kar Yerine Sağanak Yağış

Yurt genelinde etkili olan soğuk havanın 1-2 gün içerisinde tüm bölgeleri terk ederek az da olsa mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Hafta sonuna kadar sıcaklıklar daha da artarken yeni bir yağışlı hava daha gelecek. İstanbul ve Ankara’da yılbaşı gecesinde sağanak yağışlı bir hava beklenirken İzmir ise açık bir hava ile yeni yıla girecek. Son tahminler ışığında 31 Aralık Pazar gününde Kars, Ardahan, Erzurum dolaylarında kar yağışı olurken diğer yerlerde sağanak yağmurlar görülecek.

AKOM’dan yapılan son açıklamada İstanbul’da hafta boyunca yağmur olmayacak. Açıklamada rüzgarların sert bir şekilde lodos olarak eseceği ve güneşin ısıtıcı etkisi ile hava sıcaklıklarının aratacağı ve Cuma gününe kadar 2 ila 5 derece kadar daha yukarı çıkacağı ifade edildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com