İstanbul Valisi Ali Yerlikaya: Vekalet Ettiğim Dönemde İBB Kesinlikle Borçlanmadı

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne vekalet ettiği dönemde belediyenin borçlandığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı. Kendisinin belediyeye vekalet ettiği dönemde kesinlikle İBB'nin borçlanmadığını belirten Vali Yerlikaya, İBB Meclisi'nin Mayıs ve Haziran ayında 2 defa toplandığını ve meclis kararları incelendiğinde borçlanma kararı alınmadığının görüleceğini dile getirdi.

07.07.2019 - 22:16
08.07.2019 - 11:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, bazı basın yayın organlarında yer alan haberlere ilişkin açıklama yaptı. İBB başkan vekilliği yaptığı dönemde ortaya atılan iddialarla ilgili sosyal medya hesabından açıklama yapan Vali Yerlikaya, kendisi ile ilgili basında yer alan iddiaların ardından açıklama yapmanın zorunlu olduğunu dile getirdi.

İBB Kesinlikle Borçlanmadı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne kendisinin vekalet ettiği dönemde kesinlikle borçlanmadığını belirten Vali Yerlikaya, İBB Meclisi’nde Mayıs ve Haziran ayında 2 defa toplandığını ve kararlar incelendiğinde herhangi bir borçlanmanın olmadığının görüleceğini dile getirdi. Vekalet ettiği dönemde belediyenin rutin işleyişi içinde düzenli olarak gerçekleştirilen ödeme ve harcamaların yapıldığını belirten Vali Yerlikaya, İBB hizmetlerinin devam edebilmesi için çeşitli istihdam modelleri ile ihtiyacı gerekli görülen personellerin işe alındığını dile getirdi. Vali Yerlikaya alınan personelin her yıl 4 aylığına geçici olarak alınan İBB plajları istihdam edilmek üzere 883 adet Cankurtaran, temizlik ve güvenlik personeli olduğunu da açıkladı.

Yalan, İftira ve İsnat

Vali Yerlikaya, açıklamasının devamında İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin bütün harcama ve işlemlerinin daha önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl ve bundan sonra da Sayıştay tarafından düzenli olarak denetleneceğini belirterek, kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi için açıklamayı zorunlu gördüğünü ifade etti. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya açıklamasının devamında ise kendisine yönelik yalan iftira ve isnatları içeren haber ve yorumlarla ilgili olarak yargı mercileri nezdinde yollara başvuracağını söyledi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim