Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İstanbul Valiliği Uyarı Yayınladı Çok Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasına göre İstanbul'da 4 Ekim Cuma akşamından itibaren soğuk ve yağışlı hava etkili olmaya başlayacak. Bu konuda Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından da uyarı yapıldı.
Son Güncelleme:
 İstanbul Valiliği Uyarı Yayınladı Çok Şiddetli Sağanak Yağış Geliyor

İstanbul Valiliği tarafından yapılan son dakika açıklamasında, Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul Bölge tahmin ve erken uyarı merkezinden alınan bilgilere göre yurt genelinde 4 Ekim Cuma akşamından itibaren serin ve yağışlı havanın etkili olacağı belirtildi. Orta Akdeniz üzerinden gelen serin ve yağışlı hava nedeniyle İstanbul’da sağanak yağış görülecek.

Sıcak Havalar Yerini Yağışlı Havaya Bırakacak

Valilik tarafından yapılan açıklamanın devamında geçtiğimiz hafta sonundan bu yana genel olarak yağışsız ve az bulutlu olarak görülen hava durumu yerini serin ve yağışlı havaya bırakacak. Yaklaşık 1 haftadan bu yana mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları daha 4 Ekim Cuma gündüz saatlerinde yavaş yavaş düşmeye başlayacak. Trakya bölgesinde başlayacak olan sağanak yağış daha sonra İstanbul’a gelecek. 5 Ekim Cumartesi gününden itibaren Marmara Bölgesi’nin tamamında sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış etkili olmaya başlayacak.

Sel Ve Su Baskınlarına Karşı Uyarı Yapıldı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada yağışların özellikle Trakya bölgesinde çok şiddetli olacağının tahmin edildiği belirtildi. 6 Ekim Pazar günü de yağışların etkili olacağı belirtilirken Pazartesi gününden itibaren bölgeyi terk etmesi ve aynı gün bölgenin yeni bir yağışlı havanın etkisi altına girmesinin beklendiği ifade edildi. Hava sıcaklıkları hafta başından bu yana mevsim normallerinin 4 ila 6 derece üzerinde seyrederken cumartesi gününden itibaren hissedilir derecede düşüş görülecek. 8 Ekim Salı gününden itibaren ise hava sıcaklıkları bölge genelinde yeniden artmaya başlayacak. Meteoroloji tarafından yapılan açıklamada beklenen sağanak yağış nedeniyle vatandaşların ve yetkililerin sel ve su baskınlarına kadar karşı dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Eczane çalışma saatleri 1 Haziran’dan itibaren değişiyor!
29 05 2020 - 11:35
İstanbul’da Cuma Namazı kılınacak camiler belli oldu!
28 05 2020 - 12:40
Askerlik yerleri sorgulama 2020! e devlet MSB celp ve sevk sorgulama ekranı
28 05 2020 - 12:21
Prof. Dr. Bektaş açıkladı: Tekrar meteor düşecek mi?
28 05 2020 - 11:57
30-31 Mayıs hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak mı? Bu hafta sokağa çıkma yasağı var mı
27 05 2020 - 16:24
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan CHP’li 5 isim hakkında suç duyurusunda bulundu
27 05 2020 - 14:04