İstanbul – İzmir otoyolunu ilk deneyen Cumhurbaşkanı Erdoğan oldu: Makam aracıyla otobana çıktı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul - İzmir arasını 3,5 saate düşürecek olan otoyolun açılış töreni sonrasında otobana çıktı ve makam aracını kendisi kullandı.

04.08.2019 - 21:04
05.08.2019 - 11:41
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün Bursa’da hem Bursa Şehir Hastanesi’nin açılışını yaptı hem de İstanbul ile İzmir arasındaki sekiz buçuk saat süren seyahat süresini 3,5 saate düşüren oto yolun 192 kilometrelik kesimini açtı. Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışın ardından İstanbul İzmir otoyolunda makam aracını kullandı.

Yolun 192 kilometresi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan badırga mevkisinde düzenlenen törene katıldı. İstanbul-İzmir arasındaki seyahat süresini kısaltması planlanan projenin en büyük ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü 2016 yılında hizmete açılmıştı. Geçtiğimiz yıllarda 201 kilometrelik ana gövde ve 33 kilometrelik bağlantı yolu olmak üzere 234 kilometresi hizmete açılan yolun 192 kilometrelik bölümü de bugün törenle hizmete açıldı. Yol şu anda İstanbul İzmir arasındaki 515 kilometreyi 426 kilometreye düşürüyor. Yeni açılan bu yol ile sürücüler, 3,5 saatlik bir süre içerisinde İstanbul’dan İzmir’e ulaşma imkanı bulacak.

Erdoğan yeni yolda makam aracını kullandı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Bursa’da Bursa şehir Hastanesi’ne İstanbul İzmir otoyolu açtıktan sonra makam aracına binerek İstanbul İzmir otoyolunda araç kullandı.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim