Haber

İstanbul Havalimanı’nda nesli tükenmekte olan Pangolin pulu ele geçirildi: Piyasa değeri 8 milyon 500 bin lira

İstanbul Havalimanı Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü Ekipleri tarafından hava yolu ile İstanbul’a getirilen ve basit işlem görmüş kemik olarak beyan edilen eşyaların riskli olabileceği değerlendirildi. Ekipler söz konusu kemiklerin ticareti yasak bir hayvana ait olabileceğinden şüphelenerek Tarım Ve Orman Bakanlığı ile iletişim kurdu.

Pangolin pulu çıktı

İstanbul havalimanında iki ayrı depoda bulunan kemikler Doğa Koruma Ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü’nde görevli uzmanlar tarafından incelendi. Yapılan İnceleme sonucunda nesli tükenmekte olan ve uluslararası sözleşmeler kapsamında ticareti yasaklanan Pangolin pulları ele geçirildi. Ele geçirilen Pangolin pulunun 1 ton 217 kilogram olduğu öğrenilirken Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve milli parklar Genel Müdürlüğü yetkilileri paketleri teslim aldı.

Değeri 8 milyon 500 bin lira

İstanbul havalimanında gümrük muhafaza ekipleri tarafından ele geçirilen pangolin pullarının Türkiye’deki piyasa değerinin yaklaşık 8 Milyon 500 bin lira olduğu belirtilirken söz konusu pulların şifalı olduğuna inanıalan Asya ülkelerinde yaklaşık 3 milyon dolara alıcı bulabileceği ifade edildi. Gümrük muhafaza ekiplerinin düzenledikleri operasyon anı da kameralara yansıdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu