İstanbul Başsavcılığı’ndan Zarrab Davasına Soruşturma

Yaşanılan gelişmeler sonrasında Reza Zarrab davasına bakan savcılara yönelik soruşturma başlatıldı.

18.11.2017 - 22:49
16.06.2019 - 20:06
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Amerika Birleşik Devletleri’nde geçtiğimiz yıllarda tutuklanan ve uzun süredir tutuklu olarak yargılanması devam eden Reza Zarrab konusunda çeşitli gelişmeler yaşanıyor. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde bir ABD merkezli gazete Zarrab’ın itirafçı olduğunu belirtmiş, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise İstanbul’da yaptığı açıklamalar sonrasında Zarrab’ın nerede tutulduğu hakkında bilgilerinin olmadığı belirtilmişti. Bu da Zarrab’ın özel olarak bir evde hapis edildiği ihtimallerini arttırıyor.

Yaşanılan gelişmeler sonrasında ise ülkemizde yer alan yetkililer tarafından sürekli olarak davayı açan savcılar hakkında suçlu oldukları belirtilmişti. Yetkililer tarafından da somut adımlar atılmaya başlandı ve Zarrab davası daha yakından incelenecek.

Savcılara Soruşturma Açıldı

Öte yandan Türkiye Cumhuriyeti İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kara para aklamakla suçlanan Reza Zarrab davasındaki dosyayı hazırlayan ve bakan Savcı Preet Bharara ile Savcı John H. Kim hakkında soruşturma başlatıldı.

Başlatılan soruşturma sonrasında ise davanın seyrinin inceleneceği ve öte yandan yalan delil kullandığı iddia edilen Bharara ile Kim hakkında suçlama olduğu belirtildi. Bilindiği üzere Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açıklamalarda bulunmuş ve Bharara’nın FETÖ mensubu olduğunu iddia etmişti.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamanın devamı ise şu şekildedir; ‘ABD adli makamları tarafından kullanılan delillerin ve belgelerin sahte olduğu gerekçesi ile Savcı Preet Bharara ve Savcı John H. Kim hakkında soruşturma başlatılmıştır. Belgelerin kimden, ne şekilde ve ne zaman elde edildiği gibi konular da savcılık tarafından incelenecektir.’

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim