İsrail polisi taş attığı gerekçesiyle 4 yaşındaki Filistinli Muhammed’i ifadeye çağırdı

İsrail polisi Filistinli Müslümanlara yaptığı baskının boyutunu artık iyice arttırdı. İşgal altında bulunan Doğu Kudüs'te 4 yaşında bir çocuğun İsrail polisine taş attığı gerekçesiyle ifadeye çağrıldığı öğrenildi.

30.07.2019 - 17:32
30.07.2019 - 18:13
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İsrail’in işgali altında bulunan Doğu Kudüs’te yaşayan 4 yaşındaki çocuk babası ile birlikte İsrail polisine taş attığı gerekçesiyle ifadeye çağrıldı. Basın mensuplarına açıklama yapan baba Rabii İleyyan, polise taş attığı iddia edilen oğlu Muhammed ile Polis merkezine gelmeleri yönünde dün akşam tebligat aldıklarını söyledi.

Bugün ifadeye gitti

Filistinli baba 4 yaşındaki oğlunu bugün ifade vermek üzere işgal altındaki Doğu Kudüs’ün Selahattin Caddesi’nde bulunan polis merkezine götürdü. İsrail polisi ise olaya basının yoğun ilgisini görünce çocuğun ifadeye çağrılmadığını öne sürdü. Baba bunun üzerine resmi üniformalı bir İsrail polisinin ifadeye çağrıldıklarına dair tebligatı dün akşam kendilerine teslim ettiğini dile getirdi. Babaya bir daha polise taş almaması konusunda oğlunu uyarmasını söyleyen İsrail polisi babayı içeriye alırken çocuğu polis merkezinin önünde bekletti. Oğlunun polise taş attığı yönündeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirten baba, İsrail polisinin çocuklar dahil olmak üzere diye İseviyye Mahallesi’nde yaşayanlara yönelik ihlallerine devam ettiğini ifade etti.

Oğlumu ifadeye çağırmaları bunun bir parçası

Polis merkezinin çıkışında basın mensuplarına açıklama yapan baba Kudüs’teki Filistinli çocukların İsrail polisi tarafından kötü davranışa maruz kaldığını belirterek oğlunun ifadeye çağrılmasının da Bunun bir parçası olduğunu dile getirdi. Gazetecilere açıklama yapan İleyyan ailesinin avukatı Muhammed Mahmud ise 4 yaşındaki Filistinli çocuğun ifadeye çağrılmasının İsrail polisinin mahalleye düzenlediği baskınlar ve ihlaller çerçevesinde gerçekleştiğini dile getirdi.

İsrail hükümet sözcüsünden açıklama

4 yaşındaki Filistinli çocuğun ifadeye çağrılmasına basında geniş yer bulması üzerine İsrail Hükümet Sözcüsü Ofir Gendelman sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. İsrail hükümet sözcüsü 4 yaşındaki çocuğun ifadeye çağrılmadığını haberlerin yalan olduğunu savundu.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim