İsmet Büyükataman’dan KHK açıklaması

Son KHK'ye eleştiri getiren MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya

26.12.2017 - 21:37
26.12.2017 - 21:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Yeni KHK sonrasında MHP’den bir eleştiri geldi. Son KHK’ye eleştiri getiren MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya, partisinden İsmet Büyükataman’a seslenerek sözleri ile sert eleştiriler getirdi.

MHP İstanbul Milletvekili Atila Kaya’nın son çıkarılan son çıkarılan iki KHK ile ilgili sözlerine partisinden ilk yanıtlar gelmeye başladı. MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman açıklamasında Atila Kaya’ya sert tepkiler gösterdi.

İsmet Büyükataman, “Öncelikle şunu bilinmelidir ki Atila Kaya’nın sözleri partimize ait asla olamazlar. CHP ve yandaşları tarafından yapılan açıklamaları da asla ama asla kabul etmemekteyiz. Bu tür açıklamalar Türk milleti adına bir talihsizlikten ibarettir. Türk milletine karşı kin duyanlar, kinler arası diyalog kuranları zaten biliyoruz.”

İsmet Büyükataman’dan CHP’ye Eleştiri

“Bu bağlamda alınan kararlara saygı göstermek zorundayız. Tartışmalar neden olan yeni KHK maddesi tamam hukukça alınmış bir karardır. Zira 1. fıkranın 1. cümlesinde açıkça ‘darbe teşebbüsü ve terör eylemleri ile bunların devamı niteliğindeki eylemlerin’ ibaresi, kanun koyucunun maksadının somut, açık, anlaşılır ve her türlü şüpheden uzak bir şekilde darbe ve darbeye teşebbüs eylemi sayılabilecek hususları kapsadığını göstermektedir. Dolayısıyla darbe teşebbüsünün olmadığı bir ortamda ister asker ve polis isterse sivil kimselerin yaptığı kanunun dışında kalacaktır. Bunlar her zaman 15 Temmuz gibi vatanını korumaya devam edecek olan Türk insanlarıdır.” ifadelerine yer verdi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim