Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

İsmail Saymaz’ın evlendiği Şeyda Sayar kimdir, ne iş yapıyor?

Gazeteci İsmail Saymaz pandemi nedeniyle ertelediği düğününü yaptı. Düğün haberinin gelmesi ile birlikte İsmail Saymaz'ın eşi Şeyda Sayar merak edilmeye başlandı. Peki Şeyda Sayar kimdir? Şeyda Sayar kaç yaşında ve ne iş yapıyor? İsmail Saymaz'ın eşi Şeyda Sayar hakkında merak edilenler haberimizin devamında...
Eklenme:
 İsmail Saymaz’ın evlendiği Şeyda Sayar kimdir, ne iş yapıyor?

Şeyda Sayar kimdir? 40 yaşındaki Gazeteci İsmail Saymaz dün akşam İstanbul Hilton Oteli’nde az sayıda davetlinin katılımı ile Şeyda Sayar ile dünya evine girdi. 5 Nisan 2020 tarihinde düğün yapmak için gün belirleyen İsmail Saymaz pandemi nedeni ile düğününe ertelenmişti. Önce 14 Haziran 2020 tarihinde çekilen düğün pandeminin devam etmesi nedeniyle ağustos ayına kalmıştı. İsmail Saymaz ve Şeyda Sayar dün akşam Doğan Holding’e ait İstanbul Hilton’da yapılan düğünle muradına erdi. Düğünün ardından İsmail Saymaz’ın eşi Şeyda Sayar kimdir sorusunun yanıtı gündeme geldi. Peki Sevda Sayar kaç yaşında ve ne iş yapıyor? Detaylar haberimizin devamında…

Şeyda Sayar kimdir?

İsmail Saymaz’ın eşit Şeyda Sayar İspanya’da eğitimi aldı. Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesinden mezun olduktan sonra İspanya’da Universidad de Castilla-La Mancha’da eğitim gören Şeyda Sayar çevirmenlik yapıyor. Aynı zamanda siyah beyaz fotoğraflara merakı olan Şeyda Sayar, İsmail Saymaz ile olan evliliğinde soy isimlerini daha önce tiye alarak gündeme gelmişti.

İsmail Saymaz kimdir kaç yaşında?

İsmail Saymaz Rize’de 11 Temmuz 1980 tarihinde dünyaya geldi. Aslen Erzurumlu olan Saymaz gazeteci ve yazar olarak tanınıyor. Rize’de ilkokul ve lise öğrenimini tamamladıktan sonra önce ülkücü bir düşünce yapısına sahipken edebiyat öğretmeninin verdiği kitaplarını etkisi ile sol kesime yönelmiştir. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu olan Saymaz aynı üniversitede yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. Henüz 15 yaşındayken 1995 yılında yerel radyolar da edebiyat programları yapan Saymaz daha sonra yerel televizyon kanallarında tartışma programlarına katılmıştır. Gazetecilik hayatına da ilk olarak Rize’de başlayan İsmail Saymaz daha sonra İstanbul ve Konya gibi şehirlerde bulunan yerel gazetelerde çalışmıştır. Radikal gazetesinde 2002 yılında görev alan Saymaz Erzincan davası başta olmak üzere 20’ye yakın davada yüzyılı aşkın hapis cezası ile yargılanmıştır. Ayrıca Gezi Parkı olayları sırasında hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz’ın darp edilme görüntülerini ortaya çıkarıp kamuoyu ile paylaşan Saymaz, 24 Ekim 2016 tarihinde fethullahçı terör örgütü üyelerinin iletişim uygulaması olan ByLock’un patentini elinde bulunduran David Keynes ile bir röportaj yapmıştır.


Melek Eren

1988 Balıkesir doğumluyum. Süleyman Demirel üniversitesi mezunuyum ve uzun bir süredir editörlük alanında çalışmalar yapıyorum.

İlgili Yazılar
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Magnum Porche 2020 çekilişi ne zaman yapılacak? Çekilişe katılma şartları
29 09 2020 - 17:03
Cübbeli Ahmet Hoca gözaltına mı alındı? Yolladığı ses kaydı olay oldu
22 09 2020 - 15:19
Hangi bitki çayları strese iyi gelir?
21 09 2020 - 15:20
Mesut Yılmaz son dakika öldü mü? Sosyal medyada eski başbakan için büyük iddia
20 09 2020 - 10:32
Yorum Yap