Haber

İŞKUR Üzerinden Türkiye Geneli En Az İlköğretim Mezunu 25 Bin Personel Alınacak!

İŞKUR üzerinden Türkiye genelinde personel alımları devam ediyor. Eğitim düzeyine göre en az ilköğretim mezunu personel alımı yapacak olan yüzlerce firma ilanlarını İŞKUR’da açıyor. Personel ihtiyacını gidermek için özel firmaların ilan açtığı Türkiye İş Kurumu rekor seviyede istihdam sağladı ve sağlamaya da devam ediyor. Üstelik sadece okuryazar düzeyde olanlar için bile İŞKUR üzerinden açılan ilanlar var. Şu an açık ilan sayısı 25 Binin üzerinde. Peki, İŞKUR iş ilanlarına başvuru şartları neler?

İŞKUR İŞ İLANLARI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR ilanlarında genel olarak beden işçisi aranıyor. Bu durumda da sadece ilköğretim mezunu olmak ilanlara başvuru yapmak için yeterli. Alımlar, Türkiye’nin bütün illeri için yapılıyor. Başta İstanbul, İzmir ve Ankara olmak üzere büyük şehirlerde daha fazla beden işçisi alımı yapılıyor. Genel şartlar aranan ilanlara başvuru yapan adayların, firmada beden gücü ile çalışacakları pozisyonlarda görev alacaklarını unutmamaları gerekiyor. Ayrıca ilan açan bazı firmalar vardiya usulü çalışıyor ve bunu da göz önünde bulundurmak gerekiyor. Bütün ilanlarda başvuru şartları farklıdır. Bu nedenle, başvuru yapmak isteyen adayların İŞKUR internet sitesi üzerinden ilanlara göz atması ve başvuru şartlarını detaylı şekilde okuması gerekmektedir.

[ilgiliicerik icerik_id=”13369″]

İŞKUR İŞ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR?

İŞKUR iş başvurusu yapmak isteyen adaylar, bütün il ve ilçe merkezlerinde bulunan şube müdürlüklerine giderek burada iş ve meslek danışmanının yardımı ile iş başvurusu yapabilir. Aynı zamanda internet üzerinden de İŞKUR iş ilanlarına başvuru yapmak mümkündür. E-devlet aracılığı ile ya da yeni oluşturduğunuz İŞKUR üyeliği ile ilanlara ulaşabilir, burada başvuru şartlarını okuduktan sonra size uygun olan ilanlara başvuru yapabilirsiniz. İlanların son başvuru tarihini kaçırmamaya ve başvuru şartlarının size uygun olup olmadığına dikkat etmenizde yarar var.

İŞKUR iş ilanları, kamu memur alımı, personel alımı hakkında merak ettiğiniz her şey için sitemizi takipte kalabilir, güncel iş ilanlarından siz de anında haberdar olabilirsiniz.

[ilgiliicerik icerik_id=”13435″]

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu