İŞKUR Sosyal Çalışma Programına 200 Binin Üzerinde Öğrenci Başvurdu

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın İŞKUR işbirliği ile başlattığı Sosyal Çalışma Programı’na yaz aylarında üniversite öğrencilerinin ilgisi yoğun oldu. Türkiye genelinde programlara katılmak için 200 binin üzerinde öğrencinin başvuru yaptığı öğrenildi. Başvurunun yüksek olması nedeniyle programa katılacak olan öğrenciler için hafta içi kura çekimi yapılacak.

01.07.2019 - 16:39
01.07.2019 - 18:08
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

İŞKUR’un Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile işbirliği içerisinde başlattığı sosyal çalışma programlarına Türkiye genelinde 200 binin üzerinde üniversite öğrencisi başvuru yaptı. Üniversite öğrencilerinin çalışma hayatı ile erken tanışmalarını sağlamak ve aynı zamanda öğrencilere çalışma disiplini kazandırmak amacıyla başlatılan bu programa öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor. Programa katılan öğrenciler yaz aylarında çeşitli işlerde çalışma imkanı bulacak, maaş alacak ve sigorta imkanından da faydalanacak.

200 Binin Üzerinde Öğrenci Başvurdu

25 Haziran tarihinde başlayan başvurular 28 Haziran’da sona erdi. Sosyal çalışma programı kapsamında başvuru yapan öğrencilerin sayısının ise 200 binin üzerine çıktığı belirtildi. Başvurunun ve ilginin yüksek olması nedeniyle programa katılmaya hak kazanan öğrenciler hafta içinde yapılacak olan kura çekimi sonucunda belirlenecek. İŞKUR ve bakanlık işbirliği ile düzenlenen bu programa akademik ortalaması 2 ve üzeri olan bütün üniversite öğrencileri katılabilecek. Yaz aylarında yapılacak olan programda 3 ay boyunca öğrenciler haftada sadece 3 gün çalışacak. Programa katıldıkları her gün için 67 lira ödeme alacak olan öğrenciler, aynı zamanda ilk defa sigortalı olacak. Yaz aylarında çalışmış olsalar bile öğrencilerin sigortalı olarak göründüğünü süre emekliliklerine de etki sağlayacak.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim