İŞKUR Üzerinden Kamu Kurumlarına 3 Bin 500 Personel Alımı Yapılacak!

NAVİGASYONPERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLAR NELER?TYP PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR?ALIMLAR HANGİ POZİSYONLARDA YAPILACAK? Türkiye İş Kurumu personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Toplum yararına çalışma programları kapsamında İŞKUR üzerinden kamu kurumlarına 3 bin 500 geçici personel alımı yapılacak. Aynı zamanda Devlet Personel Başkanlığı üzerinden de askeri kurumlara alımlar için yeni ilanlar açılmaya devam ediyor. Bekçi […]

09.03.2019 - 13:43
09.03.2019 - 13:43
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Türkiye İş Kurumu personel alımı ilanları yayınlamaya devam ediyor. Toplum yararına çalışma programları kapsamında İŞKUR üzerinden kamu kurumlarına 3 bin 500 geçici personel alımı yapılacak. Aynı zamanda Devlet Personel Başkanlığı üzerinden de askeri kurumlara alımlar için yeni ilanlar açılmaya devam ediyor. Bekçi alımları için de adaylar gün sayıyor.

Türkiye genelinde yapılacak bütün personel alımı ilanlarına aktuelbilgiler.com Sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. Türkiye genelinde KPSS şartı olmadan alım yapan firma ilanları da buradan yayınlanıyor. Kamu kurumlarına yapılacak olan alımların genel başvuru şartları haberimizin devamında sizleri bekliyor.

PERSONEL ALIMI GENEL BAŞVURU ŞARTLAR NELER?

Tüm kamu kurumları personel alımları genel başvuru şartları neredeyse aynı sayılır. Başvurulacak pozisyona göre adaylardan 18 yaşını doldurmuş olmaları, İŞKUR’a kayıtlarının bulunmaları, Malül ya da emekli maaşı almıyor olmaları, Herhangi bir Örgün öğretime devam etmiyor olmaları (açık öğretim sistemi hariç) Başvuru süresi içerisinde ilanlara başvuru yapmaları, Yapılacak kura çekiminde isimlerinin çıkması istenmektedir.

TYP PERSONEL MAAŞLARI NE KADAR?

İŞKUR tarafından toplum yararına çalışma programları kapsamında yapılacak alımlar içerisinde İstihdam edilecek olan personellere asgari ücret üzerinden maaş verilecek. Ayrıca çalışacak personelin vergi ve prim ödemeleri de yapılacak. Ancak toplum yararına programları kapsamında çalışmak için yapılacak kura çekiminde İsminizin çıkması gerekiyor.

ALIMLAR HANGİ POZİSYONLARDA YAPILACAK?

İŞKUR tarafından yapılacak olan personel alımları Türkiye genelinde bulunan birçok il merkezi ve ilçedeki kamu kurumları için gerçekleştiriliyor. Alınacak personeller kurumların kamusal altyapının yenilenmesi çevre temizliği ağaçlandırma gibi uygulama alanlarında görev yapacak.

İŞKUR tarafından açılan personel alımı ilanlarına ulaşmak için https://esube.iskur.gov.tr/Typ/TypArama.aspx adresini ziyaret edebilirsiniz. Sitemize düzenli olarak takip ederek bütün personel alımı ilanlarından haberdar olabilirsiniz.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim