İŞKUR kapsamında TYP işçi personel alımının yapılacağı iller, kadrolar ve başvuru şartları

Türkiye İş Kurumu üzerinden bugün iki farklı şehirde kamu kurum ve kuruluşlarına Toplum Yarına Programı bünyesinde personel alımı yapılacağı haberi verildi. 

01.08.2019 - 16:08
02.08.2019 - 11:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

TYP bünyesinde görevlendirilecek olan personel alım ilanları İzmir ve Burdur’da olacak. Çevre Temizliği uygulama alanında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapmayı planlayan adaylar için dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var.

İzmir’de 5 Burdur’da 5 personel alımı yapılacak!

İŞKUR’un İş İlanları Arama Sayfası üzerinden kamuoyuna duyurulan personel alım ilanlarıyla alakalı kadroların detayları şu şekilde;

Burdur kapsamında kamuoyuna duyurulan personel alım ilanı Burdur İl Özel İdaresi tarafından yayımlandı. Çevre Temizliği uygulama alanında görevlendirilecek olan 5 personel alınacak. İzmir için yayımlanan TYP işçi alım duyurusu İl Müftülüğü tarafından duyuruldu. İlan diğer ilanda olduğu gibi Çevre Temizliği uygulama alanında yapılacak olan 5 personeli kapsıyor.

Başvuru şartları ise şu şekilde olacak

Toplum yararına program kapsamında yayımlanan personel alım ilanlarına başvuru yapmayı planlayan adayların dikkat etmesi gereken bir husus var. İşkur’da yer alan başvuru şartlarına uymaları gereken adaylar, başvuru şartlarının her kadro için aynı olduğunun unutmamalılar. Kamu kurumları bu şartların dışında herhangi bir şey talep edemez.

Genel olarak TYP personel alımı başvuru şartları şu şekilde;

  • Türk vatandaşı olmak,
  • 18 yaşından büyük olmak,
  • Kamu haklarından mahrum olmamak,
  • Öğrenci olmamak (açık öğretim fakültesi öğrencileri başvuru yapabilir.)
  • Görevini yapmaya engel sağlık sorunu olmamak,
  • Emekli olmamak,
  • İŞKUR’a kayıtlı işsiz olmak.

İlanlara başvuru yapmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim