Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

İş Yerinde Odaklanmayı Arttıracak Yöntemler

İş yerinde uzunca saat kalarak mesai yapan kişiler bir an olsun stresten kaçmak adına değişik durumlara yönebilmektedir.
Eklenme:
 İş Yerinde Odaklanmayı Arttıracak Yöntemler

Kimi insanlar iş yerine gittiği anda enerjilerini kaybederler. Uzun saatler harcamak durumunda kaldığımız iş yerlerinde sağlığımıza da dikkat etmek durumundayız. Bununla beraber aşırı kilo alımı, depresyon, çalışma ve enerji isteğinin azalması gibi durumlarla da karşı karşıya kalabilmekteyiz.

Doğru Oturma Şekli

Mutlaka belinizi koruyabilen bir oturma şekli ile sandalyeye kurulun. Sandalye doğru biçimde ayarlanmadığı takdirde bir takım rahatsızlıklar ile karşı karşıya kalabiliriz. Dizlerimiz kalçadan hafif aşağıda durmalı ve ayaklar zemine mutlaka düz bir şekilde basmalıdır.

Sık Sık Ayakta Durun

Saat başlarında mutlaka 5 dakika kadar sandalyeden kalkarak mutlaka hareket edin. Bu durumda ofisten ayrılmanız şart değildir. Yalnızca ayakta durmak dahi kaslarınızdaki gerginliğin azalması ile kan dolaşımınızın hızlanmasına yardım eder.

Müzik Dinleyin

Mola anlarında mutlaka kendinizi müziğin o inanılmaz ritmine bırakın. Sevdiğiniz bir müzik listesi sizin keyfinizin yerine gelmesine neden olacaktır. Hem gerginliğiniz hem stresiniz ortadan kalkacaktır.

Meditasyon Yapın

İş yerinde yapılacak olan meditasyon her bakımdan yararlıdır. Gündelik yaşamdan bir an olsun kaçarak ruh halinizi rahatlatabilir ve konsantre olmanıza yardımcı olabilirsiniz.

Program Yapın

Öncelikle yapacağınız iş öncesinde kendinize bir program hazırlayın. Mutlaka o günkü işinizi yarına ertelemeniz karışıklığa neden olacaktır. Önemli işlerinizi ilk sıraya alarak programınıza başlayabilirsiniz.

Sosyalleşin

Ufacık bir kahve molası ya da öğle yemeğinizi iş arkadaşınızla beraber aynı masada yemeye özen gösterin. Tek başınıza kalacağınız durumlar hoşunuza gitmeyebilir. Bunu kural haline getirerek iş arkadaşınızla iş dışında da bulunarak sosyalleşmeyi daha da üst seviyelere kadar çıkarabilirsiniz.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Sınavdan önce okunacak dualar! Zihin açan dualar nelerdir?
19 06 2020 - 19:19
Bugün Burcunuz Ne Söylüyor? İşte 13 Haziran 2020 Cumartesi Günlük Burç Yorumları
13 06 2020 - 11:24
Günlük Burç Yorumları 12 Haziran 2020 Cuma
12 06 2020 - 11:10
11 Haziran 2020 Perşembe Günlük Burç Yorumları
11 06 2020 - 13:27
10 Haziran Çarşamba Günlük Burç Yorumları
10 06 2020 - 11:06
9 Haziran Günlük Burç Yorumları
9 06 2020 - 15:04
Yorum Yap