İş Görüşmesi İçin Doğru Makyaj Tüyoları

İş görüşmesine giderken nasıl bir makyaj yapacağı konusunda kararsız kalan kadınlar, yazımızın devamında yer alan makyaj tekniklerini uygulayabilirler. İş görüşmesi ve mülakat görüşmelerinde dış görünüşünüzle karşı tarafı ikna edebilmek için ne çok abartılı bir makyaj, ne de çok sade bir makyaj tercih etmelisiniz. Yaptığınız makyaj sizleri daha enerjik göstermelidir. Aynı zamanda cildinizdeki leke ve diğer […]

22.04.2018 - 16:57
07.05.2018 - 14:58
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

İş görüşmesine giderken nasıl bir makyaj yapacağı konusunda kararsız kalan kadınlar, yazımızın devamında yer alan makyaj tekniklerini uygulayabilirler. İş görüşmesi ve mülakat görüşmelerinde dış görünüşünüzle karşı tarafı ikna edebilmek için ne çok abartılı bir makyaj, ne de çok sade bir makyaj tercih etmelisiniz. Yaptığınız makyaj sizleri daha enerjik göstermelidir. Aynı zamanda cildinizdeki leke ve diğer kusurları da gizlemeniz gerekir. Doğru bir makyaj ile iş görüşmesinde kendinizden çok daha emin olabilirsiniz.

İş Görüşmesi İçin Doğru Makyaj Teknikleri

  1. Adım

Öncelikle cildinizdeki tüm kusurları kapatıcı ve fondöten ile kusursuz bir şekilde gizlemelisiniz. Cilt kusurları üzerine kapatıcı uyguladıktan sonra, fondöten veya BB krem kullanabilirsiniz. İnce bir katman fondöten sürünce, gözaltı şişlikleri ve morlukları örtmek için de gözaltı kapatıcısı uygulayın.

 

Makyaj

Saçlarınızın yüzünüzü kapatmasına izin vermeyin.

  1. Adım

İş görüşmesi makyajında koyu tonlarda bir allık seçmeyin. Daha doğal tonlarda ve kremsi bir allık kullanın. Elmacık kemiklerinizi ufak dokunuşlarla vurguladıktan sonra, dairesel hareketlerde alın ve çene kısmına da allık uygulayın. Son olarak burun üstüne hafif bir allık sürün. Bu sayede doğal bir canlılık yüzünüzde hâkim olacaktır.

  1. Adım

Gözlerinize siyah tonlarında veya dumanlı göz makyajı uygulamaktan kaçının. Bunun yerine daha dinamik bakışlar için nötr renklerde göz farı tercih edin. Cildinize uygun bir renkte göz farı ile göz kapaklarınızı renklendirin. Göz kapağının kirpik sınırına ince bir çizgi halinde kahverengi göz kalemi uygulayın. Kirpiklerinize kahverengi veya siyah renk bir rimel uygulayabilirsiniz. Göz makyajınızda ön planda olan kirpikleriniz olsun. Aynı şekilde kaşlarınızı da kaş kalemi ile düzeltmeyi ihmal etmeyin.

 

makyaj

Makyajınızda sadeliği ön planda tutun.

  1. Adım

Dudaklarınıza sıcak tonlarda bir ruj sürün. Açık pembe veya şeftali rengi bir ruj tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızın çok soluk görünmemesine dikkat edin. Ruju dudaklarınıza uygulamadan önce dudaklarınız çok kuru ve çatlaksa nemlendirin.

  1. Adım

Tırnaklarınızda cesur ve canlı renklerde ojeler kullanabilirsiniz. Saçlarınız ise yüzünüzün ön kısmına düşmemelidir. Daha derli toplu bir saç modeli tercih edin. Örneğin; topuz veya atkuyruğu saç modelleri iş görüşmesi ve mülakatlar için oldukça ideal olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim