Öne Çıkan Konular
  • Fırında beşamel soslu makarna tarifi
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri

İş Görüşmesi İçin Doğru Makyaj Tüyoları

Son Güncelleme:
 İş Görüşmesi İçin Doğru Makyaj Tüyoları

İş görüşmesine giderken nasıl bir makyaj yapacağı konusunda kararsız kalan kadınlar, yazımızın devamında yer alan makyaj tekniklerini uygulayabilirler. İş görüşmesi ve mülakat görüşmelerinde dış görünüşünüzle karşı tarafı ikna edebilmek için ne çok abartılı bir makyaj, ne de çok sade bir makyaj tercih etmelisiniz. Yaptığınız makyaj sizleri daha enerjik göstermelidir. Aynı zamanda cildinizdeki leke ve diğer kusurları da gizlemeniz gerekir. Doğru bir makyaj ile iş görüşmesinde kendinizden çok daha emin olabilirsiniz.

İş Görüşmesi İçin Doğru Makyaj Teknikleri

  1. Adım

Öncelikle cildinizdeki tüm kusurları kapatıcı ve fondöten ile kusursuz bir şekilde gizlemelisiniz. Cilt kusurları üzerine kapatıcı uyguladıktan sonra, fondöten veya BB krem kullanabilirsiniz. İnce bir katman fondöten sürünce, gözaltı şişlikleri ve morlukları örtmek için de gözaltı kapatıcısı uygulayın.

 

Makyaj

Saçlarınızın yüzünüzü kapatmasına izin vermeyin.

  1. Adım

İş görüşmesi makyajında koyu tonlarda bir allık seçmeyin. Daha doğal tonlarda ve kremsi bir allık kullanın. Elmacık kemiklerinizi ufak dokunuşlarla vurguladıktan sonra, dairesel hareketlerde alın ve çene kısmına da allık uygulayın. Son olarak burun üstüne hafif bir allık sürün. Bu sayede doğal bir canlılık yüzünüzde hâkim olacaktır.

  1. Adım

Gözlerinize siyah tonlarında veya dumanlı göz makyajı uygulamaktan kaçının. Bunun yerine daha dinamik bakışlar için nötr renklerde göz farı tercih edin. Cildinize uygun bir renkte göz farı ile göz kapaklarınızı renklendirin. Göz kapağının kirpik sınırına ince bir çizgi halinde kahverengi göz kalemi uygulayın. Kirpiklerinize kahverengi veya siyah renk bir rimel uygulayabilirsiniz. Göz makyajınızda ön planda olan kirpikleriniz olsun. Aynı şekilde kaşlarınızı da kaş kalemi ile düzeltmeyi ihmal etmeyin.

 

makyaj

Makyajınızda sadeliği ön planda tutun.

  1. Adım

Dudaklarınıza sıcak tonlarda bir ruj sürün. Açık pembe veya şeftali rengi bir ruj tercih edebilirsiniz. Dudaklarınızın çok soluk görünmemesine dikkat edin. Ruju dudaklarınıza uygulamadan önce dudaklarınız çok kuru ve çatlaksa nemlendirin.

  1. Adım

Tırnaklarınızda cesur ve canlı renklerde ojeler kullanabilirsiniz. Saçlarınız ise yüzünüzün ön kısmına düşmemelidir. Daha derli toplu bir saç modeli tercih edin. Örneğin; topuz veya atkuyruğu saç modelleri iş görüşmesi ve mülakatlar için oldukça ideal olacaktır.


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Zuhal Topal’la Sofrada 21 Ekim Çarşamba puanları! Bugün Zuhal Topal kaç verdi?
21 10 2020 - 14:59
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 14 Ekim Çarşamba Konukları kim? Ebru Polat kimdir?
14 10 2020 - 08:23
Pastırma sıcakları nedir? Pastırma yazı ne zaman başlayacak?
13 10 2020 - 10:47
Doğan Şentürk Fatih Portakal’ı çabuk sildi! Fatih Portakal gidince FOX Haber’in reytingleri yükseldi
9 10 2020 - 10:38
ABD Başkanı Trump korona oldu Simpsonlar bir kez daha TT’nin zirvesinde
2 10 2020 - 10:38
Demet ve Alişan ile Sabah Sabah 2 Ekim Cuma konukları kim? Bol Eğlenceli konuklar geliyor
2 10 2020 - 09:06
Yorum Yap