İran istihbarat bakanı: ABD ve başka yabancı ülkeler adına casusluk yapan kişileri tespit ettik

İran ve ABD arasında son dönemlerde artan gerginliği daha da tırmandıracak hamle İran’dan geldi. İran istihbaratı tarafından yapılan açıklamada, ülkede ABD ve yabancı ülkeler adına casusluk yaptığı belirlenen bazı kişilerin gözaltına alındığı duyuruldu.

21.07.2019 - 21:16
22.07.2019 - 11:16
Yorum Yap
30 sn okuma süresi

İran istihbarat Bakanı Mahmud Alevi yaptığı açıklamada, İran’da yabancı ülkeler adına casusluk yaptığı belirlenen kişilerin gözaltına alındığını duyurdu. Alevi, gözaltına alınan kişilerin kimliğinin yarın açıklanacağını söyledi.

Adli makamlara teslim edildiler

İranlı Öğrenciler Haber Ajansı’nda yer alan göre Alevi Başkent Tahran’da düzenlenen kabine toplantısının ardından basın mensuplarına açıklama yaptı. Alevi yaptığı açıklamada, İran’da ABD başta olmak üzere yabancı ülkeler adına çeşitli alanlarda ve önemli merkezlerde casusluk yapan kişilerin belirlendiğini duyurdu. Bu kişilerin gözaltına alındığını belirten Alevi, işlemlerinin ardından adli makamlara teslim edildiklerini söyledi.

Kimlikleri yarın açıklanacak

Açıklamasında casuslukla suçlanan kaç kişi olduğu konusunda bir bilgi vermeyen Alevi, ABD Merkezi Haber Alma Teşkilatı adına faaliyet yürüttüğü iddia edilen ve gözaltına alınan kişilerin kimliklerinin yarın açıklanacağını duyurdu.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim