İran Devrim Muhafızları Ordusu Yayınladıkları Video ile Trump’ın İHA Düşürüldü İddiasını Yalanladı

ABD Başkanı Donald Trump bir açıklama yaparak İran'a ait bir İHA’nın düşürüldüğünü söylemişti. Trump’ın bu sözleri bölgede tansiyonu yükseltirken, İran bir video paylaşarak iddiaları yalanladı.

19.07.2019 - 21:13
19.07.2019 - 21:13
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

ABD Başkanı Donald Trump dün sosyal medyadan bir açıklama yaparak Hürmüz Boğazı’nda İran’a ait insansız hava aracının düşürüldüğünü söylemişti. İran Devrim Muhafızları Ordusu, ABD savaş gemisinden İnsansız Hava Aracının görüntülerini çekerek söz konusu İHA’nın düşürülmediğini tam aksine görevini tamamladığını ve üsse geri döndüğünü açıkladı.

Washington yönetiminin iddiaları asılsız

İran Devrim Muhafızları Ordusu, Washington yönetiminin iddialarının asılsız olduğunu İran İHA’sının ABD Deniz Kuvvetlerine ait USS Boxer amfibik saldırı gemisinden çektiği görüntüler ile duyurdu. İran tarafından yayınlanan videoda İHA’nın Hürmüz Boğazı’nda bulunan ABD’ye ait savaş gemisinden çektiği görüntüler ve olayın gerçekleştiği yerin lokasyonuna ilişkin bilgiler bulunuyor. Yayınlanan videoda söz konusu insansız hava aracının görevini başarıyla tamamladığı ve üsse geri döndüğü belirtilirken, ABD’nin öne sürdüğü iddiaların da gerçeği yansıtmadığı ifade ediliyor.

Trump gerginliği artırmaya çalışıyor

Diğer yandan İran Genelkurmay Başkanlığı sözcüsü Tuğgeneral Ebulfazl Şikarçi, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu. İran’ın hiçbir insansız hava aracının düşünmediğini belirten sözcü, ABD Başkanı Donald Trump’ın yaptığı açıklamalarla bölgedeki gerginliği artırmaya çalıştığını söyledi.

Etiketler
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim