iPhone’un az bilinen harika özellikleri

iPhone kullanıcıları aslında telefonlarının çoğu özelliğinin farkında değil. Akıllı telefon piyasasının en büyüğü olan iPhone’un az bilinen muhteşem özelliklerini keşfetmeye hazırsanız makalemize göz atabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde ios telefonunuzu hem daha kullanışlı hale getirecek hem de yeni özellikleri keşfettikçe daha da şaşıracaksınız. iPhone’un az bilinen özellikleri Öncelikle telefonunuzdan Apple Maps uygulamasını açın, daha sonra altta görünen hava durumu simgesine […]

30.07.2018 - 16:47
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

iPhone kullanıcıları aslında telefonlarının çoğu özelliğinin farkında değil. Akıllı telefon piyasasının en büyüğü olan iPhone’un az bilinen muhteşem özelliklerini keşfetmeye hazırsanız makalemize göz atabilirsiniz. Bu özellikler sayesindeiostelefonunuzu hem daha kullanışlı hale getirecek hem de yeni özellikleri keşfettikçe daha da şaşıracaksınız.

iPhone’un az bilinen özellikleri

Öncelikle telefonunuzdanApple Mapsuygulamasını açın, daha sonra altta görünen hava durumu simgesine sert basın. Bunu yaptığınız zaman haritadaki bölgenin saatlik olarak hava tahminlerini göreceksiniz.

iPhone’unuzu el feneri olarak kullanmayı hepiniz biliyorsunuz ama ışık seviyesini değiştirebileceğinizi de biliyor musunuz? Bunun için yapmanız gereken tek şey alt menüyü açıp fener simgesine sert dokunmak. Daha sonratouch idile ışığın seviyesini artırıp azaltabilirsiniz.

Pek çok iPhone kullanıcısının bilmediği bir özellik iseYoutubeaçıkken uyuyakalanlardansanız yüzünüzü güldürecek. Saat özelliğine girdikten sonra sayaç bitince seçeneğini tıklayın. Ardından çalmayı durdur seçeneğini seçin. Süreyi belirledikten sonra başlat butonuna basarak sayacı başlatın. Süre dolduğunda telefon çalmayı otomatik olarak durduracak.

 

iPhone titreşiminizi kendiniz yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken Ayarlar>Ses ve dokunuş>Yeni sesli mesaj>Titreşim menüsünden yeni titreşim yarat seçeneğini tıklamak.

Ekran kilidi aktifken de kamera modunu değiştirmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey alt konsolu açarak kamera butonuna uzun süre dokunmak. Karşınıza gelecek kamera modları ile dilersenizselfiedilerseniz video çekebilirsiniz.

Telefonunuz çalıyor ancak o an cevap veremiyor musunuz? O halde ekranda çıkanmesajsimgesine dokunun. Şablon mesajlardan bir tanesini seçin ya da özel bir mesaj oluşturun. Karşı tarafa hızlıca meşguliyetinizi anlatın ve işinize devam edin.

Eğerios 11kullanıyorsanız, iPhone’unuzdan ekran videosu kaydı yapmak çok kolay. Öncelikle ayarlardan denetim merkezini seçin. Denetimleri özelleştir seçeneğini tıklayarak Ekran kaydı özelliğini aktif edin. Daha sonra ana ekrandan alt menüyü açarak ekran kaydına tıkladığınızda iPhone telefonunuz ekrandaki videoyu kaydetmeye başlayacaktır.

Büyük harfle yazmak yani Caps Lock özelliğini kullanmak için ise klavyenin sol alt kısmında bulunan yukarı oka çift tıklamanız yeterli olacak. Ayrıca sürekli olarak bu özelliğin aktif olmasını istiyorsanız ayarlar>genel>klavye ayarlarına tıklayarak buradan ayarlayabilirsiniz.

 

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim