iPhone X Satışı Başladı

Apple’ın yeni amiral gemisi iPhone X modeli Türkiye’de satışa açıldı.

25.11.2017 - 3:37
25.11.2017 - 3:37
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyanın en iyi akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ve özellikle ürettikleri kaliteli malzemeler ile rakiplerini fark ile geride bırakan Apple, iPhone X modelini piyasaya sürdü. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın yanı sıra Apple iPhone’un 10.yılına özel iPhone X modelini piyasaya sürmüştü. Tasarım harikası olarak gösterilen ve kasa-ekran boyutu, yüz tanıma gibi özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken iPhone X, kısa süre içerisinde dünya çapında ilgi görmeye başlamıştı. iPhone X modeli ise ülkemize giriş yaptı. Black Friday’e girdiğimiz 24 Kasım tarihinde Apple mağazalarında iPhone X satılmaya başlandı. Saatler 00:00’ı gösterdikten sonra başlayan satışlar sonrasında Apple mağazalarında uzun kuyruklar oluştu ve izdihamlar yaşandı.

Türkiye’de ise ilk iPhone X satışları yapıldı ve daha önceden randevulu bir şekilde ürünü ayırtan kişiler telefonlarına kavuştu.

Fiyatı Dudak Uçuklattı

Öte yandan Apple tarafından satışa sunulan en pahalı telefon özelliğine sahip olan iPhone X, ülkemizde eklenen vergiler sonrasında ciddi bir fiyat yükselişine gitti. Yurtdışında yaklaşık olarak 1000 dolar fiyatından satılan iPhone X, vergilerin de eklenmesiyle birlikte ülkemizde 6 bin 100 Türk Lirası ile 7 bin Türk Lirası arasında satışa sunuldu.

iPhone X’in fiyatı özellikle sosyal medyada gündem haline gelirken, ülkemizde de telefonu ilk kez randevu yaptıran 29 yaşındaki Sefer Selçuk adındaki mühendis satın aldı. Selçuk tercihi iPhone X’in 256 modelinden yana yaptı.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim