iPhone X Satışı Başladı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
25 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Dünyanın en iyi akıllı telefon üreticileri arasında yer alan ve özellikle ürettikleri kaliteli malzemeler ile rakiplerini fark ile geride bırakan Apple, iPhone X modelini piyasaya sürdü. Bilindiği üzere geçtiğimiz aylarda iPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın yanı sıra Apple iPhone’un 10.yılına özel iPhone X modelini piyasaya sürmüştü. Tasarım harikası olarak gösterilen ve kasa-ekran boyutu, yüz tanıma gibi özellikleri ile dikkatleri üzerine çeken iPhone X, kısa süre içerisinde dünya çapında ilgi görmeye başlamıştı. iPhone X modeli ise ülkemize giriş yaptı. Black Friday’e girdiğimiz 24 Kasım tarihinde Apple mağazalarında iPhone X satılmaya başlandı. Saatler 00:00’ı gösterdikten sonra başlayan satışlar sonrasında Apple mağazalarında uzun kuyruklar oluştu ve izdihamlar yaşandı.

Türkiye’de ise ilk iPhone X satışları yapıldı ve daha önceden randevulu bir şekilde ürünü ayırtan kişiler telefonlarına kavuştu.

Fiyatı Dudak Uçuklattı

Öte yandan Apple tarafından satışa sunulan en pahalı telefon özelliğine sahip olan iPhone X, ülkemizde eklenen vergiler sonrasında ciddi bir fiyat yükselişine gitti. Yurtdışında yaklaşık olarak 1000 dolar fiyatından satılan iPhone X, vergilerin de eklenmesiyle birlikte ülkemizde 6 bin 100 Türk Lirası ile 7 bin Türk Lirası arasında satışa sunuldu.

iPhone X’in fiyatı özellikle sosyal medyada gündem haline gelirken, ülkemizde de telefonu ilk kez randevu yaptıran 29 yaşındaki Sefer Selçuk adındaki mühendis satın aldı. Selçuk tercihi iPhone X’in 256 modelinden yana yaptı.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com