iPhone X Özellikleri ve Fiyatı

Yorum Yap
1 dk okuma süresi
26 Kasım 2017

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dünyanın en iyi akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Apple tarafından üretilen ve 12 Eylül tarihinde San Francisco bölgesinde düzenlenen etkinlik sonrası tanıtılan iPhone X, 24 Kasım tarihinde Apple Zorlu ve Apple Akasya şubelerine giriş yapmıştı. iPhone X’in Türkiye’de satışa sunulmasıyla birlikte ilk olarak fiyatı eleştirilerin hedefi olurken, iPhone X’in özellikleri de merak ediliyor.

Bilindiği üzere telefonun Türkiye’ye gelmesiyle birlikte mağazalar önünde uzun kuyruklar oluşmuş ve satışlar başlamıştı. iPhone X’in Türkiye fiyatı ise vergilerle birlikte 6 bin 100 Türk Lirası olarak açıklandı. ABD’de 1000 dolardan satışa sunulan telefonun vergiler nedeniyle 6 bin 100 TL’ye çıkması da tepki çekti.

iPhone X Özellikleri Nedir?

iPhone’un 10.yılına özel olarak üretilen ve ekran kasa oranı neredeyse sıfıra indirgenmiş, tasarım açısından dikkatleri üzerine çekmişti. Sadece 64 ve 256 GB kapasitede satışa sunulan iPhone X, 5.8 inç OLED ekrana, 3D Touch ve yüz tanıma özelliğine sahip. Özellikle yapılan testler sonrasında yüz tanıma sisteminin mükemmel bir performans sunduğu belirtildi.

Apple A11 Bionics işlemciye sahip olan iPhone X, 3GB RAM ile kullanıcılarına kesintisiz bir performans sunuyor. Cihazın arka kamerası 12 megapiksel iken ön kamerası 7 megapiksel ile harika fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Parmak izi okuyucusu telefondan tamamen kaldırılırken, tasarım açısından da bazı yenilikler getirildi.


İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com