iPhone X Özellikleri ve Fiyatı

Türkiye’de satışa sunulan iPhone X’in özellikleri ve fiyatı açıklandı.

26.11.2017 - 17:15
26.11.2017 - 17:15
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Amerika Birleşik Devletleri merkezli dünyanın en iyi akıllı telefon üreticileri arasında yer alan Apple tarafından üretilen ve 12 Eylül tarihinde San Francisco bölgesinde düzenlenen etkinlik sonrası tanıtılan iPhone X, 24 Kasım tarihinde Apple Zorlu ve Apple Akasya şubelerine giriş yapmıştı. iPhone X’in Türkiye’de satışa sunulmasıyla birlikte ilk olarak fiyatı eleştirilerin hedefi olurken, iPhone X’in özellikleri de merak ediliyor.

Bilindiği üzere telefonun Türkiye’ye gelmesiyle birlikte mağazalar önünde uzun kuyruklar oluşmuş ve satışlar başlamıştı. iPhone X’in Türkiye fiyatı ise vergilerle birlikte 6 bin 100 Türk Lirası olarak açıklandı. ABD’de 1000 dolardan satışa sunulan telefonun vergiler nedeniyle 6 bin 100 TL’ye çıkması da tepki çekti.

iPhone X Özellikleri Nedir?

iPhone’un 10.yılına özel olarak üretilen ve ekran kasa oranı neredeyse sıfıra indirgenmiş, tasarım açısından dikkatleri üzerine çekmişti. Sadece 64 ve 256 GB kapasitede satışa sunulan iPhone X, 5.8 inç OLED ekrana, 3D Touch ve yüz tanıma özelliğine sahip. Özellikle yapılan testler sonrasında yüz tanıma sisteminin mükemmel bir performans sunduğu belirtildi.

Apple A11 Bionics işlemciye sahip olan iPhone X, 3GB RAM ile kullanıcılarına kesintisiz bir performans sunuyor. Cihazın arka kamerası 12 megapiksel iken ön kamerası 7 megapiksel ile harika fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Parmak izi okuyucusu telefondan tamamen kaldırılırken, tasarım açısından da bazı yenilikler getirildi.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim