iPhone Pil Ömrü Uzatma

Haberimizin detayında iPhone cihazların pil ömrünü uzatacak ipuçlarını görebilirsiniz.

28.11.2017 - 6:26
28.11.2017 - 6:26
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Apple şirketi tarafından sunulan ve her yıl en iyi akıllı telefonlar arasında ilk sırada yer alan iPhone, özellikle gelen son güncellemeyle birlikte bazı sıkıntılar ile karşı karşıya gelmişti. Apple şirketi tarafından yayınlanan iOS 11 sisteminde ise sadece tasarımlar değişiklikler yapılmamış, bunun yanı sıra dosya uzantılarında da değişikliğe gidilmişti. İlk güncelleme ile birlikte tepkileri üzerine çeken iOS 11 peş peşe güncellemelere sahne olmuştu. Her ne kadar son yayınlanan güncellemeler ile sistem stabil bir hale gelse de kullanıcılar pil ömrü konusunda şikayet etmeye devam ediyor.

Duvar Kağıdınızı Değiştirin

iPhone pil ömrü uzatma konusunda çok az bilinen detaylardan birisi de duvar kağıdı şeklindedir. Açık renkli, parlak ya da hareketli duvar kağıtları beraberinde pil ömrünün kısalmasına yol açmaktadır. Bu sebeple telefon ekranında hareketsiz ve koyu renklerdeki duvar kağıtlarının seçilmesinde fayda var. Yapılan işlem sonrasında pil ömrünün artış gösterdiği belirtilmektedir.

Karanlık Modda Kullanım

Parlaklığı kısmak yerine yapmanız gereken bir diğer işlem ise uygulamaları karanlık modda kullanmaktır. Bilindiği üzere iPhone’da bulunan uygulamalar kullanıcılarına karanlık mod gibi özellikle sunmaktadır. Sizler de karanlık modda uygulamaları kullanarak iPhone’un pil ömrünü uzatabilirsiniz.

Yukarıda yer alan işlemlerin yanı sıra fazla uygulamaları kaldırmanız, arka plandaki uygulamaları kapatmanız halinde de pil ömrünüz artış gösterecektir.

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim