Teknoloji

iPhone’un az bilinen harika özellikleri

iPhone kullanıcıları aslında telefonlarının çoğu özelliğinin farkında değil. Akıllı telefon piyasasının en büyüğü olan iPhone’un az bilinen muhteşem özelliklerini keşfetmeye hazırsanız makalemize göz atabilirsiniz. Bu özellikler sayesinde ios telefonunuzu hem daha kullanışlı hale getirecek hem de yeni özellikleri keşfettikçe daha da şaşıracaksınız.

iPhone’un az bilinen özellikleri

Öncelikle telefonunuzdan Apple Maps uygulamasını açın, daha sonra altta görünen hava durumu simgesine sert basın. Bunu yaptığınız zaman haritadaki bölgenin saatlik olarak hava tahminlerini göreceksiniz.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

iPhone’unuzu el feneri olarak kullanmayı hepiniz biliyorsunuz ama ışık seviyesini değiştirebileceğinizi de biliyor musunuz? Bunun için yapmanız gereken tek şey alt menüyü açıp fener simgesine sert dokunmak. Daha sonra touch id ile ışığın seviyesini artırıp azaltabilirsiniz.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

Pek çok iPhone kullanıcısının bilmediği bir özellik ise Youtube açıkken uyuyakalanlardansanız yüzünüzü güldürecek. Saat özelliğine girdikten sonra sayaç bitince seçeneğini tıklayın. Ardından çalmayı durdur seçeneğini seçin. Süreyi belirledikten sonra başlat butonuna basarak sayacı başlatın. Süre dolduğunda telefon çalmayı otomatik olarak durduracak.

 

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

iPhone titreşiminizi kendiniz yaratabilirsiniz. Yapmanız gereken Ayarlar>Ses ve dokunuş>Yeni sesli mesaj>Titreşim menüsünden yeni titreşim yarat seçeneğini tıklamak.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

Ekran kilidi aktifken de kamera modunu değiştirmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey alt konsolu açarak kamera butonuna uzun süre dokunmak. Karşınıza gelecek kamera modları ile dilerseniz selfie dilerseniz video çekebilirsiniz.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

Telefonunuz çalıyor ancak o an cevap veremiyor musunuz? O halde ekranda çıkan mesaj simgesine dokunun. Şablon mesajlardan bir tanesini seçin ya da özel bir mesaj oluşturun. Karşı tarafa hızlıca meşguliyetinizi anlatın ve işinize devam edin.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

Eğer ios 11 kullanıyorsanız, iPhone’unuzdan ekran videosu kaydı yapmak çok kolay. Öncelikle ayarlardan denetim merkezini seçin. Denetimleri özelleştir seçeneğini tıklayarak Ekran kaydı özelliğini aktif edin. Daha sonra ana ekrandan alt menüyü açarak ekran kaydına tıkladığınızda iPhone telefonunuz ekrandaki videoyu kaydetmeye başlayacaktır.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

Büyük harfle yazmak yani Caps Lock özelliğini kullanmak için ise klavyenin sol alt kısmında bulunan yukarı oka çift tıklamanız yeterli olacak. Ayrıca sürekli olarak bu özelliğin aktif olmasını istiyorsanız ayarlar>genel>klavye ayarlarına tıklayarak buradan ayarlayabilirsiniz.

iPhone'un az bilinen harika özellikleri

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu