Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

iPhone 12 detayları ortaya çıkmaya başladı

Eklenme:
 iPhone 12 detayları ortaya çıkmaya başladı

Amerikan teknoloji devi Apple çok yakında yeni nesil iPhone’ları pazara sunacak. iPhone 12 olacak olan bu yeni serinin özelliklerine ilişkin detaylar ortaya çıkmaya başladı. İddialara göre Apple, kullanıcıları için çok daha güçlü cihazlar sunacak. İşte ortaya çıkan bazı söylentiler.

iPhone 12 özellikleri ne olacak?

iPhone 11 serisi ile mevcut kamera performansını da katlayan Apple, yeni nesil iPhone telefonlarında yani iPhone 12 serisinde yine benzeri bir adım atması bekleniyor. Apple dünyasının saygın içerik üreticilerinden EverythingApplePro adlı YouTube kanalı, iPhone 12 hakkında bir video hazırladı. Hazırlanan bu videoda bazı iPhone 12 detaylarına ilişkin söylentiler paylaşıldı.

Ortaya atılan ilk iddia ekran özellikleri ile ilgili, iddialara göre iPhone 12, ProMotion adı verilen 120Hz‘lik bir ekran paneliyle sunulacak. Elbette bu ekranın tüm iPhone 12 serilerinde olması beklenmiyor, maliyeti epeyce yükseltecek olan bu ekran teknolojisinin yalnızca “Pro” modellerinde olması bekleniyor.

Ekran konusunda ortaya atılan diğer iddialar ise yeni ürünün de 6.7″ boyutunda olacağı ve batarya tarafında büyük bir gelişme göstererek 4400 mAh kapasiteli bir batarya ile geleceği aktarılıyor. Ekran konusunda yapılan tek yenilik ise bu değil. Ekranın üzerinde yer alan FaceID sensörlerinin geliştirileceği de iddia edildi. Hali hazırda oldukça güvenli olan güvenlik sistemi, yeni açılardan tarama özelliği de sunacak.

iphone 12

Kamera tarafında oldukça güçlü olan Apple, gece çekimlerindeki ve düşük ışık çekimlerindeki performansını arttıracak şekilde hamle yapacak. iPad Pro cihazlarında LIDAR sensörü kullanan Apple, bu sensörü iPhone’larda da kullanacak gibi görünüyor. Bu sayede yeni nesil iPhone’lar çok daha hızlı odaklanacak. Ayrıca AR performansı da arttırılacak.

Apple A14 işlemci kullanacak telefon, 5G teknolojisi ile gelecek. Ayrıca telefonun çentik kısmında boyutlarının da azaltılması ve çerçevesinin de inceltilmesi bekleniyor. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.


Avatar

Blog ve forum dünyasıyla erken yaşta tanışan yazar, uzun bir süredir hayatına blog yazarı olarak devam ediyor. Espor içerik editörlüğü de yapan yazar.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap