IOS Abonelik İptal İşlemi (Resimli) Anlatım

Apple tarafından geliştirilen IOS Market içerisindeki neredeyse tüm uygulamalar çeşitli abonelik tiplerine ve satın alma imkanına sahiptir. Bu, harika uygulamalar geliştiren yazılımcıların bunu yapmaya devam etmesini sağlamak, ek olarak kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede aplikasyonlara erişim sağlamasını mümkün kılmak için iyidir. Yine de çeşitli nedenlerle aboneliklerin iptal edilmesi ya da bir uygulamanın daha fazla kullanılmak […]

17.05.2019 - 13:19
30.06.2019 - 16:14
Yorum Yap
2 dk okuma süresi

Apple tarafından geliştirilen IOS Market içerisindeki neredeyse tüm uygulamalar çeşitli abonelik tiplerine ve satın alma imkanına sahiptir. Bu, harika uygulamalar geliştiren yazılımcıların bunu yapmaya devam etmesini sağlamak, ek olarak kullanıcıların da ihtiyaçlarını karşılayacak kalitede aplikasyonlara erişim sağlamasını mümkün kılmak için iyidir.

Yine de çeşitli nedenlerle aboneliklerin iptal edilmesi ya da bir uygulamanın daha fazla kullanılmak istenmemesi mümkün olabilir. Bu açıdanIOS abonelik iptal işlemi, uygulama otomatik abonelik yenilenmesinin iptali, apple music iptal etme vb. konulara değinilmesi, iptalin nasıl gerçekleştirileceğinin resimli olarak anlatılması yararlı olabilir.

Olmaz dense de hali hazırda çok fazla kişi satın aldığı uygulamanın iptalini gerçekleştirmeyi unutur. Bu nedenle hiç kullanmadığı halde çeşitli uygulamalara ödeme yapan kişi sayısı çok fazladır. Dolayısıyla hatırlamasanız bile, bir uygulamayı satın almış olma ihtimalinize karşı aşağıdaki direktifleri takip edip abonelik işlemlerini kontrol etmek iyi olur.

Uygulama Abonelikleri Nasıl İptal Edilir

Bir uygulama aboneliğini iptal etmek için öncelikle App Store’a giriş yapılmalı ve ekranın üstünde görünen profil resmine tıklanmalıdır.

Bu simgeye tıkladıktan sonra açılan sayfadaAbonelikleri Yönet bağlantısına tıklanmalıdır.

Burada hali hazırda ödeme yaptığınız tüm uygulamaları görebilir, ek olarak uygulama içi satın alma işlemlerinin detaylarına erişim sağlayabilirsiniz. Eğer bir uygulamaya yeniden abone olma istiyorsanız sayfanın sonundaki alanda eski aboneliklerinizi görebilecek, yine buradan aboneliğin tekrar yenilenmesini sağlayabileceksiniz.

Bir aboneliği iptal etmek için bu uygulamanın üzerine tıklayın.

Açılacak ekranda mevcut aboneliğinizin türünü göreceksiniz. Aboneliğin yanındaki onay işaretine tıklamanız halinde açılacak yeni sayfadaAboneliği İptal Et bağlantısını görebileceksiniz. Bir işlem yapmadan önce yanlış bir tıklama yapmadığınızdan emin olmak için App Store aboneliği iptal etmek isteyip istemediğinizi tekrar soracak ve onay vermenizi isteyecektir.

Bir aboneliğin iptal edilmesi halinde mevcut faturalandırma döneminin sonuna kadar o uygulamanın ücretli özelliklerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz. Örneğin aboneliğiniz ayın 30’una kadar devam ediyorsa, ancak siz 17’sinde aboneliğin yenilenmemesi için iptal gerçekleştirdiyseniz geçecek 13 gün süresince uygulamayı ücretli özellikleriyle birlikte kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları Apple Music iptal etme işlemi için de aynen uygulayabilirsiniz. En sık abone olunan ve en sık abonelik iptali gerçekleştirilen uygulama Apple Music olduğu için buna ayrı bir paragrafta değinmek istedik.

Kaynak : aktuel.net

Tüm Hakları Saklıdır. Aktif Kaynak Gösterilmeden Kopyalanamaz!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim