İnternetten Para Kazanmanın Yolları

NAVİGASYONGoogle AdsenseYou TubeStok Görsel SatışıOda KiralamaÇevrimdışı Anketlerİçerik ÜretimiSanal Öğretmenlik Ofis ortamına hapsolmak ya da saatler konusunda esnek olmak isteyenlerin yöneldiği internetten para kazanma yolları sanal dünyanın zirvesinde olduğu günümüz koşullarında birçok kişinin yeni rağbet odağı haline gelmiştir. Zaman ve mekan kavramlarını kendi kontrolü altında tutarak para kazanmak isteyenler için hazırladığımız internetten para kazanmanın yolları hakkındaki […]

15.08.2018 - 23:56
15.08.2018 - 23:56
Yorum Yap
3 dk okuma süresi

Ofis ortamına hapsolmak ya da saatler konusunda esnek olmak isteyenlerin yöneldiği internetten para kazanma yolları sanal dünyanın zirvesinde olduğu günümüz koşullarında birçok kişinin yeni rağbet odağı haline gelmiştir. Zaman ve mekan kavramlarını kendi kontrolü altında tutarak para kazanmak isteyenler için hazırladığımız internetten para kazanmanın yolları hakkındaki yazımızı aşağıda bulabilirsiniz.

internetten para kazanma

Google Adsense

Konusu ne olursa olsun açtığımız sitelerde Google karşımıza reklamlar çıkarmakta ve internet siteleri bu şekilde düzenli bir tıklanma trafiği elde ederek para kazanmaktadır. Kurulumu oldukça basit olan Google Adsense sayesinde basit bir blogdan dahi gelir elde etmek mümkündür. Hali hazırda sitesi olanlar için Google Adsense hesabına kayıt yaptırma, sonrasında Goole tarafından siteye özgü verilen kodu kullanarak görüntülenme, tıklama ve elde ettiğiniz gelir bilgilerine erişme şansı vardır.

You Tube

Şüphesiz ki dünyanın en geniş video ağı olan YouTube bu özelliğiyle iyi de bir kazanç kapısı olarak görülebilir. Düzenli video yüklemeleri yaparak büyük gelirler elde edilebilen sitede yakın zamanda gelir mevzuatı değiştirilmiş olsa da hala para kazanmak mümkündür. Yüklenen videoların geride bırakılan son bir sene içinde 4000 saat izlenmesi ve 1000 aboneye sahip olmak YouTube’dan para kazanmak için gereken kriterlerdir.

Stok Görsel Satışı

Fotoğraf ya da video çekmek üzerine yetenekleriniz varsa bu yeteneği kara dönüştürmek için evden çıkmaya dahi gerek kalmayacaktır. Çekilen görüntüler farklı stok görsel sitelerine yüklenerek telif hakkı için ücretler alabilir, portföy hazırlayarak ya da kendi görsel sitenizi kurarak çok daha profesyonel bir şekilde çalışabilir ve gelirinizi büyük ölçüde artırabilirsiniz.

Oda Kiralama

Seyahat etmenin en az internet dünyasında yer almak kadar kolaylaşmış olması bu iki fikrin bir araya gelmesine yol açmıştır. Ev içinde kullanmadığınız bir oda, hatta belki kanepesi olan bir köşe dahi olması, evinizde kısa süreli bir kiracı için internet ilanı vermeniz için yeterli olacaktır. Dilerseniz günlük dilerseniz aylık kiralama ilanları açarak yalnızca internet sitelerinden para kazanmak tek karınız olmayacak, belki de yeni bir arkadaş çevresi edineceksiniz.

Çevrimdışı Anketler

Kazancı diğer seçeneklere göre daha düşük kalsa da ek gelir arayanların tercih ettiği bir fikir olan çevrimdışı anket doldurma fikri, hızlı ve kolay şekilde para kazanma yollarından biri olabilmektedir. Yabancı dil bilenlerin daha yüksek gelirler elde etmesini sağlayan bu fikir sayesinde yurtdışı bağlantılı anket sitelerine üye olunabilir ve size gelen mailler aracılığıyla yönlendirmeleri alarak hesabınıza para geçişi sağlayabilirsiniz.

İçerik Üretimi

Birçok internet sitesi  kendi meslek alanında uzman olan kişilerin kendi sitelerinde içerik üretmesi için hatrı sayılır ücretler ödemektedir. Online platformlardan bulabileceğiniz ilanlardan kendi uzmanlığınıza uygun olanı bularak hem bir yazar hem de bir internet içeriği üreticisi olabilirsiniz. Bir kesimse uzmanlık gerektirmeyen yoruma açık konularda kısa araştırmalar yaparak daha düşük ücretli olsa da daha hızlı şekilde kazanç elde edebilmektedir.

internetten para kazanma

İnternette İçerik Satışı

Sanal Öğretmenlik

İngilizce, bilgisayar programları, sözel dersler gibi alanlarda online dersler veren sitelere kaydolabilir ve cüzi bir komisyon karşılığında dilediğiniz ortamdan videolar, canlı kamera görüşmeleri aracılığıyla dersler verebilirsiniz. İnternetten ders vermek için yalnızca canlı yayınlar aracılığıyla öğrencilere ulaşmak tek seçenek olmayıp, kendi hazırladığınız ders videolarını da konuyla ilgili site sahiplerine ücret karşılığında verebilirsiniz.

Konuyla ilgili diğer yazılarımız:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası Hakkımızda | Editör Başvuru | Künyeİletişim