Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir? Ne İşe Yarar?

NAVİGASYON01. Profil Sayfası02. Instagram Menü03. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi04. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesine Kişi Ekleme05. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesinden Kişi Çıkarma Dünyaca ünlü sosyal medya devi Instagram, geçtiğimiz aylarda yeni bir özellik duyurdu. Yakın arkadaşlar ismi verdiği bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, paylaştıkları hikayelerini sadece önceden belirledikleri yakın arkadaşlarından oluşan listedeki kişilere gösterebilecekler. Bugünkü yazımızda […]

09.02.2019 - 18:32
09.02.2019 - 18:32
Yorum Yap
1 dk okuma süresi

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Instagram, geçtiğimiz aylarda yeni bir özellik duyurdu. Yakın arkadaşlar ismi verdiği bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, paylaştıkları hikayelerini sadece önceden belirledikleri yakın arkadaşlarından oluşan listedeki kişilere gösterebilecekler.

Bugünkü yazımızda da, bu listeyi nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bazı öneriler vereceğiz. İşte Instagram yakın arkadaşlar listesi nedir? sorusunun cevabı sizlerle.

01. Profil Sayfası

Instagram uygulamanızın sağ üst bölümünde bulunan profil ikonuna tıklayın.

02. Instagram Menü

Gelen ekranda, yine sağ üst bölümde bulunan hamburger menüye (3 yan çizgi alt alta) tıklayın.

03. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi

Oradan yakın arkadaşlar seçeneğine tıklayın. (yine hamburger menü fakat sol yanlarında yıldızlar var)

04. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesine Kişi Ekleme

Instagram burada otomatik olarak arkadaşlarınızı listeleyecektir. Buradan yakın arkadaşlar listenizde görmek istediğiniz kişilerin sağ tarafında çıkan ‘ekle’ butonuna tıklayabilirsiniz. Çok fazla arkadaşınız var ise zaman kaybetmemek adına, listenin üst bölümündeki arama kutucuğuna, yine istediğiniz arkadaşlarınızın isimlerini yazabilirsiniz. Unutmayın bu listeye eklediğiniz arkadaşlarınız, hikayelerinizi görebilecek.

05. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesinden Kişi Çıkarma

Liste ekleme işlemi bitti ise en üst-sağ bölüm de bulunan bitti tuşuna tıklayın.

İleride bu listeye tekrar arkadaş eklemek veya eklediğiniz arkadaşlarınızı çıkarmak isterseniz, ilk 3 maddeyi tekrarlayabilirsiniz. Bu sefer yakın arkadaş listenizin sağ kısmında bulunan çıkar tuşuna basmanız gerekecektir.

Hepsi bu kadar. Görseller iOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefondan alınmıştır fakat Android telefonlarda da süreç tamamen aynıdır, sadece bazı ikonların yerinde farklılıklar gözükebilir.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Hakkımızda

Aktuelbilgiler.com ziyaretçiler için hazırlanmış bilgi sitesi olup, nitelikli bilgiler sunmayı hedefleyen bir oluşumdur.

Sitemiz genel olarak geniş bir arşiv oluşturmak maksadı ile yayın hayatına başlayıp bilinenleri daha da detaylarına inerek son kullanıcıya ulaştırmayı hedeflemektedir. devamını oku

Aktüel Bilgiler © 2019 Tüm Hakları Saklıdır Gizlilik Politikası | Hakkımızda | Editör Başvuru | Künye | İletişim