Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Özel hayatınızı çektiğiniz hikayelerinizi, tüm Instagram takipçilerinizin görmesinden rahatsız mısınız? O zaman size müjde! Sosyal medya devi Instagram, buna çözüm olarak yakın arkadaşlar özelliğini getirdi. Artık özel videolarınızı veya resimlerinizi sadece yakın arkadaşlar listesine eklediğiniz kişiler görebilecek.
Yorum Yap
1 dk okuma süresi
9 Şubat 2019

Konuyu Oyla!

Yorum Yap

Dünyaca ünlü sosyal medya devi Instagram, geçtiğimiz aylarda yeni bir özellik duyurdu. Yakın arkadaşlar ismi verdiği bu özellik sayesinde artık kullanıcılar, paylaştıkları hikayelerini sadece önceden belirledikleri yakın arkadaşlarından oluşan listedeki kişilere gösterebilecekler.

Bugünkü yazımızda da, bu listeyi nasıl oluşturabileceğiniz hakkında bazı öneriler vereceğiz. İşte Instagram yakın arkadaşlar listesi nedir? sorusunun cevabı sizlerle.

01. Profil Sayfası

Instagram uygulamanızın sağ üst bölümünde bulunan profil ikonuna tıklayın.

02. Instagram Menü

Gelen ekranda, yine sağ üst bölümde bulunan hamburger menüye (3 yan çizgi alt alta) tıklayın.

03. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesi

Oradan yakın arkadaşlar seçeneğine tıklayın. (yine hamburger menü fakat sol yanlarında yıldızlar var)

04. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesine Kişi Ekleme

Instagram burada otomatik olarak arkadaşlarınızı listeleyecektir. Buradan yakın arkadaşlar listenizde görmek istediğiniz kişilerin sağ tarafında çıkan ‘ekle’ butonuna tıklayabilirsiniz. Çok fazla arkadaşınız var ise zaman kaybetmemek adına, listenin üst bölümündeki arama kutucuğuna, yine istediğiniz arkadaşlarınızın isimlerini yazabilirsiniz. Unutmayın bu listeye eklediğiniz arkadaşlarınız, hikayelerinizi görebilecek.

05. Instagram Yakın Arkadaşlar Listesinden Kişi Çıkarma

Liste ekleme işlemi bitti ise en üst-sağ bölüm de bulunan bitti tuşuna tıklayın.

İleride bu listeye tekrar arkadaş eklemek veya eklediğiniz arkadaşlarınızı çıkarmak isterseniz, ilk 3 maddeyi tekrarlayabilirsiniz. Bu sefer yakın arkadaş listenizin sağ kısmında bulunan çıkar tuşuna basmanız gerekecektir.

Hepsi bu kadar. Görseller iOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefondan alınmıştır fakat Android telefonlarda da süreç tamamen aynıdır, sadece bazı ikonların yerinde farklılıklar gözükebilir.

İçeriğin İzinsiz Kullanılması Yasaktır. İzinsiz Kullanımlar Hakkında Yasal İşlem Uygulanacaktır!
Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

Aktüel Bilgiler © 2018 Tüm Hakları Saklıdır Talep, Başvuru ve Bildirimler İçin : info@aktuelbilgiler.com