Öne Çıkan Konular
  • Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
  • Ramazan Bayramı’nda 4 gün sokağa çıkma yasağı ilan edilecek! V modeli uygulanacak
  • 4 günlük sokağa çıkma yasağından muaf tutulan şehirler
  • Seyahat yasağı kaldırılan giriş çıkışları açılan 9 il hangileri
  • 19 Mayıs’ta sokağa çıkma yasağı olacak mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır?

Son Güncelleme:
 Instagram Tbt Nedir Ne İşe Yarar Neden Herkes Kullanır?

Instagram, milyarlarca insanın kullandığı sosyal medya platformudur. Her yeni gün ile birlikte farklı özellikler de eklenerek kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Her sosyal medya uygulaması gibi çıkarttığı yeni özellikler ile sabit kullanıcılarını tuttuğu gibi yeni kullanıcılarda ekliyor. Bu yeniliklerden bir tanesi olan tbt özelliği, Instagram tbt nedir ne işe yarar neden herkes kullanır sorusunu akıllara getiriyor. 

Instagram tbt nedir? 

Açılımı, Throw Back Thursday olan tbt etiketi ile geçmiş zamanı bir anlamda bugüne taşınıyor. Kullanıcı, geçmişte beğendiği bir fotoğrafı #tbt etiketi ile kolay bir şekilde paylaşabilir. Tbt etiketi ile bir paylaşım yapıldığında takipçiler de paylaşımın geçmiş zamandan bir alıntı olduğunu anlarlar. 

Instagram tbt ne işe yarar? 

İnstagram tbt nedir ne işe yarar ve neden herkes kullanır sorusu bu günlerde yoğun bir hal alıyor. İnstagram’ın ortaya koyduğu tüm etiketlerin son derece işlevsel olduğu bir gerçektir. Tbt etiketi adı altında bugüne Instagram’da 500 milyona yakın fotoğraf veya video paylaşılmış durumdadır. Tbt etiketini kullanan kullanıcılar, geçmiş zamana ait olan bir fotoğrafı geçmiş zamana ait olduğunu anlatmak adına bu etiket ile paylaşıyor. Kelime anlamı “Perşembeye Doğru” olarak çevrilen tbt etiketi ile bir anlamda da geçmiş yad edilmiş olunuyor. 

İnstagram Tbt Fonksiyonu Nasıl Kullanılır? 

Tbt özelliği sadece Instagram uygulamasında değil aslında tüm sosyal medya araçlarında kullanılabilir. Tbt’nin anlamı, önceden çekilmiş bir fotoğraf ya da geçmiş zamana ait olan fotoğraf anlamına gelir. Instagram’da bu sistemi kullanmak için paylaşılacak gönderinin açıklama kısmına #tbt etiketinin eklenmesi yeterli oluyor ve bu işlem etiketleme olduğu için yayınlanan gönderiler keşfet bölümünde de çıkar. Açılımında perşembe günü olduğu için bu etiketin günü olmasından dolayı çok sevilen ya da özlemi çekmiş herhangi bir eski bir anı fotoğrafının paylaşılması anlamını taşır. 

Tbt Paylaşımları Hangi Günlerden Yapılır? 

Instagram tbt nedir ne işe yarar neden herkes kullanır şimdilerin sorusu durumundadır. Tbt paylaşımları çoğunluk ile perşembe günü yapılır bunun nedeni de kelime anlamı olarak perşembe gününün geçmesi ile perşembe günleri geçmişe dönük fotoğrafların yüklenmesinde tercih edilir. Ancak sadece perşembe günleri bu tarz fotoğraflar eklemek durum yoktur perşembe haricinde de herhangi bir günde de geçmişten bir fotoğraf paylaşmak istendiğinde sadece #ThrowBack etiketi ile de paylaşılabilir. 

Tbt Etiketi ile Paylaşımlar Nasıl Yapılır? 

Tbt etiketi ile paylaşımlar daha işlevsel hale gelir. Eski zamana ait bir paylaşım yapılacak ise hiçbir açıklama yazmadan yapılan paylaşımlar bazen takipçiler tarafından anlaşılamayacağı gibi yadırganma durumu da yaşanılabilir. Bu tarz olaylar ile karşı karşıya kalmamak adına eski zamanlara ait bir paylaşım yapılıyor ise paylaşımın altına tbt yazılması yeterli olur. 

Tbt Etiketi Paylaşımların Altına Nasıl Konulur? 

Birçok kullanıcı paylaşımları esnasında paylaşım altına bir şeyler yazarlar, tbt etiketi de kolaylık ile konulur. Instagram hesabına giriş yapılmasının ardından her ne paylaşım yapılacak ise açıklama kısmına #tbt yazılması yeterli olur. Bu şekilde yazılması ile takipçiler de bu paylaşımın geçmiş zamana ait olduğunu anlarlar.  

Bunun gibi faydalı içerikler için https://crovu.com adresini ziyaret edebilirsiniz. 


Avatar

1992 Mersin doğumluyum. İlkokul ve lise eğitimimi Mersinde tamamladıktan sonra Üniversite için İstanbul'un yolunu tuttum.Burada eğitim hayatım boyunca çalıştığım birçok kurumda editörlük yaparak yazılar hazırladım. Şimdi ise aktuelbilgiler.com için içerikler üreterek ziyaretçilerimize ulaştırıyorum.

İlgili Yazılar
Playstation 5 Oyunseverleri Heyecanlandırdı
10 06 2020 - 16:53
24 Mayıs hatlar neden çekmiyor? Vodafone, Turkcell, Türk Telekom arama yapılamıyor
24 05 2020 - 16:13
Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone şebeke sorunu yaşanmaya başladı
24 05 2020 - 14:16
NASA’dan paralel evren açıklaması! Paralel evrenin varlığına kanıt bulundu
21 05 2020 - 09:54
Epic Games düzenlediği Mega İndirimlerle adından söz ettiriyor
18 05 2020 - 00:58
Seyahat izin belgesi artık e-Devlet üzerinden alınabilecek
17 05 2020 - 13:22
Yorum Yap